Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Zespół Szkół nr 1

Zespół Szkół nr 1
im. Jana Pawła II

Al. Piłsudskiego 96
05-270 Marki
22 781-10-17, zs1marki@zs1marki.pl

Medal Pro Masovia dla mareckiego pedagoga

Jan Puścian został nagrodzony za wyjątkową osobowość i ciężką pracę.

W przeddzień święta Komisji Edukacji Narodowej, 13 października 2017 roku, miało miejsce doniosłe wydarzenie. Znany mieszkaniec Marek otrzymał wyjątkowe wyróżnienie – medal  Pro Masovia. Z wnioskiem o nadanie medalu pamiątkowego panu Janowi Puścianowi, do marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika wystąpił burmistrz miasta Jacek Orych.

(…) Dyrektor Jan Puścian jest postacią niezwykle cenioną w środowisku oświaty powiatu wołomińskiego. Dzięki zdobytemu bogatemu doświadczeniu w kształceniu młodzieży i zarządzaniu placówkami oświatowymi wielokrotnie służył radą młodszym kolegom, którzy obejmowali  stanowiska kierownicze w oświacie. Za swoje zasługi został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem Pro Patria oraz Medalem 50-lecia Miasta Marki (…). Jan Puścian od 1970 do 2016 roku z sukcesami zarządzał placówką oświatową, która podczas tych lat wielokrotnie ulegała transformacjom i zmianom. Nigdy nie zakłóciło to pracy oświatowo-dydaktycznej, a młodzież szkolna chętnie realizowała projekty edukacyjne związane z kultywowaniem pamięci o ważnych wydarzeniach  w  dziejach  Polski oraz uczestniczyła i współorganizowała miejskie obchody patriotycznych rocznic. Uczniowie pod okiem grona pedagogicznego opiekują się także miejscami  pamięci narodowej w Markach, biorą udział w projektach edukacyjnych i konkursach – tak motywował prośbę burmistrz Jacek Orych.

Zasłużony medal pamiątkowy został wręczony podczas uroczystości w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Bożeny Markiewicz w Markach. Emilia Oleksiak  odczytała list od marszałka Adama Struzika. Przedstawiciele władz miasta oraz zgromadzeni goście gromkimi brawami nagrodzili Jana Puściana doceniając go za całokształt działalności zawodowej, społecznej, publicznej  i oświatowej.

WPZ

Komentarze: 1

  1. Observator pisze:

    Puścian to stary komunista związany z PZPR .W Markach pojawił się w 1964 kiedy to dostał pracę jako nauczyciel w SP Nr 1. Pochodzący z pod wyszkowskiej wsi z miejsca znalazł się w miejskich strukturach komunistycznej partii . Od początku bezczelnie manifestował swój wrogi stosunek do Kościoła i wiary katolickiej . Całą swoją „karierę” nauczycielską zawdzięczał komunistom wiernie im służąc.Cała jego „wiedza” i kwalifikacje to chamskie odnoszenie się do uczniów i nauczycieli.Jedyne jego ” Narzędzie pedagogiczne ” to kij którym walił za byle jakie przewinienia.To żaden nauczyciel ,żaden pedagog .Przyznawanie mu nagród i zaszczytów to wstyd i hańba.Miastem rządzą „słoiki” nie mający pojęcia o prawdziwej historii tego człowieka ani tego miasta.
    Łączenie tego człowieka z postawami patriotycznymi i kultywowaniem pamięci narodowej to jedno wielkie nieporozumienie . To był i jest wróg patriotów i prawdziwych Polaków.
    Panie Orych – za promowanie takich postaci powinien pan zniknąć z życia publicznego raz na zawsze .Jeszcze raz powtarzam : PUŚCIAN JAKO WZÓR NAUCZYCIELA TO HAŃBA I WSTYD.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 61, generowano: 0,546s)