Akcja Katolicka

Akcja Katolicka
05-270 Marki, al. Piłsudskiego 93
503 385 959, akcja@marki.net.pl

Szanując przeszłość
- patrzymy w przyszłość.

MARYJO KRÓLOWO POLSKI DZIĘKUJEMY CI

3 maja 2018, Msza Święta połowa przy kapliczce Matki Bożej przy ul. Stanisława Chudoby w Warszawie na Grodzisku /Białołęka/.

Jak co roku śpiew Litanii Loretańskiej poprzedził modlitwę licznie zgromadzonych wiernych na Mszy Świętej polowej przy kapliczce Matki Bożej z Dzieciątkiem, ufundowanej jako wotum wdzięczności przez Paulinę Piasecką, za ocalenie Grodziska i Marek od epidemii cholery w roku 1852. Epidemia zdziesiątkowała wtedy ludność Warszawy. To najstarsza kapliczka na terenie parafii świętego Michała Archanioła na Grodzisku i w tej części Białołęki.

Eucharystię celebrował Ksiądz Paweł Adler, wikariusz parafii. W kazaniu ukazał rolę i znaczenie Matki Kościoła, Matki Chrystusa jako naszej Matki, naszej Królowej, Królowej Polski, do której się uciekamy w trudnych dla nas i narodu chwilach, a Ona nigdy nam nie odmawia, nie zostawia w potrzebie. Wstawia się za nami u swojego Syna, który niczego Jej nie odmawia.

Na Mszy zgromadzili się również mieszkańcy ościennych parafii, zarówno z Białołęki jak i Marek. Dominowali ludzie młodzi, co cieszy i napawa optymizmem na przyszłość. W utrzymaniu odpowiedniej melodii śpiewanych pieśni pomagał pan grający na harmonii i świergot ptaków.
Do zobaczenia za rok. Marek Kroczek

P.s. Więcej zdjęć można zobaczyć na fanpeg’u Akcji Katolickiej Marki, do którego polubienia zapraszamy. Pierwsza setka polubień już za nami. Dziękujemy. Poprzez FB staramy się komunikować, komentować i udostępniać interesujące, aktualne wydarzenia nie tylko religijne, przede wszystkim docierać do jak największego grona odbiorców, informować o najnowszych dokonaniach i zamierzeniach Akcji Katolickiej Marki.

Niekiedy wpisy na naszej stronie www i fanpeg’u są powielane :). Nie jestem w takim postępowaniu ewenementem, cóż takie czasy. cóż takie mamy czasy.

https://www.facebook.com/akcjakatolickamarki/

 

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 64, generowano: 0,534s)