Marta Bańkowska z brązowym medalem Pucharu Świata!

Monika Adamczyk UKSStruga

1 września 2019    15:44

31.08.2019 r w Karpaczu zakończył się turniej z cyklu Pucharu Świata Polish Open 2019.
Przez 7 dni najlepsi zawodnicy globu walczyli o zwycięstwo oraz kolejne punkty w Pucharze Świata.
W tym gronie znalazła się zawodniczka UKS Struga Marta Bańkowska. Marta zakończyła rywalizację na trzecim miejscu wśród kobiet.

Podium prezentowało się doskonale, na drugim stopniu stanęła również Polka, najlepsza polska warcabistka, dwukrotna Mistrzyni Świata Natalia Sadowska. Złoty medal wywalczyła Olga Fedorovicz (Białoruś).
Wśród mężczyzn (open) zwyciężył Alexander Getmański (Rosja), drugie miejsce zdobył Jan Groenendijk (Holandia), a trzecie Vadim Virny (Niemcy).

Marta musi na później przełożyć świętowanie swojego pierwszego medalu Pucharu Świata. Razem z Arleta Flisikowska (Zuch Rychlik) są już w drodze do Chianciano Terme (Włochy), gdzie już jutro rozpoczną się Drużynowe Mistrzostwa Europy Kobiet.

Mamy nadzieję na podwójną okazję do świętowania :)

Gratulujemy i jednocześnie życzymy powodzenia we Włoszech.

zdjecie: 125469