Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga

Stowarzyszenie
Marki-Pustelnik-Struga
ul. Ząbkowska 64, 05-270 Marki

22 781 23 08,
501 550 416
tpaciorek@wp.pl

MARSZ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA z rycerzami Zakonu Jana Pawła II w tle.

XIV Marsz Świętości Życia z udziałem markowian przeszedł w południe 7 kwietnia br. z archikatedry św Floriana w Warszawie, przez most Śląsko-Dąbrowski, Krakowskim Przedmieściem, do kościoła św. Krzyża.

Z katedry św Floriana Marsz wyruszył na czele z pasterzem diecezji warszawsko-praskiej, ks bp. Romualdem Kamińskim. W trakcie Marszu ksiądz biskup mówił o zauważalnym kryzysie ojcostwa i pomyśle organizatorów, aby podkreślić rolę ojca w tegorocznym Marszu, przebiegającym pod hasłem „Tato to ja”. Pasterz warszawsko-praski podzielił się z uczestnikami Marszu ciepłymi wspomnieniami o swoim śp. ojcu, pracowitym  rolniku z Janówki pod Augustowem.

Marsz połączył dwie diecezje przy Kolumnie Zygmunta, które wspólnie przemaszerowały Krakowskim Przedmieściem pod kościół  św. Krzyża. Na czele archidiecezji warszawskiej  maszerował ks. kard.Kazimierz Nycz, który na koniec zaapelował o ochronę poczętego życia.
Od lat w organizację Marszu czynnie włącza się Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II. 
W trakcie przemarszu, uczestnicy skandowali imiona swoich ojców. Niesione były wymowne transparenty z hasłami, które promowały rodzinę oraz świętość życia od poczęcia.
DZIECKO POTRZEBUJE MIŁOŚCI,
 NIE ABORCJI
ZARODEK TO JUŻ DZIECKO
KAŻDY Z NAS BYŁ ZARODKIEM
ABORCJA – NIE!   ADOPCJA- TAK
KIEDY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ?
TYLKO RODZINA ŻYCIE  ZACZYNA
DZIECKO TO SZCZĘŚCIE
CO 6 GODZIN W POLSCE WYKONYWANA JEST ABORCJA
KAŻDA MATKA CHRONI ŻYCIE
KAŻDE DZIECKO DAREM NIEBA
SZANUJĘ KAŻDEGO CZŁOWIEKA
ON ONA OD POCZĘCIA
RODZINA SIŁĄ POLSKI
NIE LĘKAJCIE SIĘ ŻYCIA
Zdjęcia: Bogusława Sieroszewska, Wojciech Łączyński

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 56, generowano: 0,655s)