Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

Markowianie w Brukseli – relacja z wizyty

Na początku kwietnia, jako laureaci konkursu „Markowianin, Polak, Europejczyk, czyli nie taka unia straszna…” razem z Bartłomiejem Krycą, Adrianem Zarasiem oraz Filipem Krasiewiczem braliśmy udział w wyjeździe studyjnym do Brukseli na zaproszenie pani poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Danuty Hübner. Towarzyszył nam także nauczyciel z Zespołu Szkół nr 2 pani Katarzyna Czarnota-Myca.

Pierwszego dnia pobytu w stolicy Belgii mogliśmy zobaczyć od środka to, co widzieliśmy na kartkach książek, ucząc się do konkursu, czyli Parlament Europejski. Najpierw pani Danuta Hübner opowiedziała nam o funkcjonowaniu unii z jej punktu widzenia, potem mieliśmy przyjemność zobaczyć sale, gdzie odbywają się obrady Parlamentu Europejskiego. Później zjedliśmy uroczystą kolację.

Następnego dnia zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem najbardziej znane i najpiękniejsze zakątki stolicy Unii Europejskiej. Zobaczyliśmy m.in. Katedrę św. Michała i Guduli, Łuk Triumfalny Cinquantenaire czy Atomium- monumentalny model kryształu żelaza. Każdy miał także niepowtarzalną okazję spróbowania przepysznych belgijskich czekoladek. Później przejechaliśmy do słonecznej Antwerpii, w której wiedzieliśmy dom Rubensa, dawny ratusz czy ogromny i piękny dworzec.

Wycieczka była niewątpliwie wspaniałą możliwością poznania Unii Europejskiej, ale również zobaczenia nowego miasta i kultury. Między uczestnikami panowała miła atmosfera, więc każdy wrócił z uśmiechem na twarzy. Zwiedzało się znakomicie, ponieważ towarzyszyła nam cały czas piękna pogoda, co jest wyjątkiem w tym kraju. Nawet pani Danuta Hubner powiedziała, że mamy ogromne szczęście, ponieważ w Brukseli jest ok. 300 dni pochmurnych w roku.
Klaudia Piekut

Autorką artykułu jest uczennica Gimnazjum Nr 2 w Markach, zwyciężczyni III Konkursu „Markowianin, Polak, Europejczyk, czyli nie taka Unia straszna…” organizowanego przez Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego oraz Radę Miasta Marki. 

Galeria

Komentarze: 1

  1. [...] Relacja Klaudii Piekut, zwyciężczyni konkursu, z wizyty w Brukseli. Dodaj do ulubionych:Lubię Wczytywanie… [...]

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 62, generowano: 0,566s)