Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga

Stowarzyszenie
Marki-Pustelnik-Struga
ul. Ząbkowska 64, 05-270 Marki

22 781 23 08,
501 550 416
tpaciorek@wp.pl

Markowianie na spotkaniu z Prezydentem RP Andrzejem Dudą

Szanowni Państwo

w dniu 6.02.2018 r. w pałacu prezydenckim odbyło się spotkanie poświęcone Polakom ratującym Żydów podczas II wojny światowej. Specjalnie na to spotkanie zostali zaproszeni mieszkańcy Marek, członkowie Stowarzyszenia „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA” – Zbigniew Paciorek, Tomasz Paciorek i Artur Rytel-Andrianik.

Sprawiedliwi wśród narodów świata to herosi wśród społeczeństwa i zasługują na szczególny szacunek - tymi słowami rozpoczął spotkanie Prezydent Andrzej Duda. Na sali zgromadzili się zarówno ci, którzy ratowali Żydów podczas niemieckiej okupacji jak i Ci, którzy zostali przez Polaków uratowani. Była to żywa lekcja historii.

Spotkanie z Prezydentem miało również akcent marecki. Współautorzy I Tomu Rocznika Mareckiego – Zbigniew Paciorek i Tomasz Paciorek – przekazali Prezydentowi Dudzie zadedykowaną publikację, w której m.in. zostały przedstawione bohaterskie postawy mieszkańców Marek ratujących przed niechybną śmiercią swych żydowskich sąsiadów. Wielu z nich za pomoc Żydom zapłaciło życiem.

Prezydent Duda pogratulował członkom Stowarzyszenia ich działalności. Podziękował za propagowanie prawdy historycznej i krzewienie postaw patriotycznych.

Na spotkaniu obecny był również radny powiatu wołomińskiego – Robert Szydlik z Tłuszcza. (Na zdjęciu pierwszy z prawej).

Foto: Robert Szydlik, kancelaria Prezydenta RP.

Galeria

Komentarze: 1

  1. Katarzyna Łuczko pisze:

    „W dniu 6.02.2018 r. w pałacu prezydenckim odbyło się spotkanie poświęcone Polakom ratującym Żydów podczas II wojny światowej” – ciekawy zbieg okoliczności. Przed tą całą burzą o ustawę IPN takie spotkania również się odbywały, z jaką regularnością?

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 68, generowano: 0,599s)