Marki przyjazne rowerzystom.

Monitorowane i ogólnodostępne miejskie stojaki na rowery przy przystankach autobusowych.

Okres wiosenny to zwiększenie aktywności rowerzystów. Jazda na rowerze ma z roku na rok coraz więcej zwolenników -szczególnie w dni wolne od pracy. Niestety w niewielkim stopniu wykorzystujemy rower jako środek transportu umożliwiający dojazd do pracy czy szkoły. Jest wiele powodów dla których w dni pracujące zostawiamy rower w garażu.  Głównie z powodu braku infrastruktury w postaci dróg rowerowych, ale również ze względu na brak miejsca umożliwiającego bezpieczne pozostawienie roweru. Chcąc zwrócić uwagę władz miasta Marki  na problemy rowerzystów radna Sylwia Matusiak zwróciła się do Burmistrza miasta z prośbą o rozważenie możliwości ustawienia na przystankach komunikacji miejskiej stojaków na rowery objętych monitoringiem miejskim. -

Rower może dla mieszkańców Marek stać się codziennym środkiem transportu ułatwiającym dojazd do pracy czy szkoły, a nie tylko pojazdem do celów rekreacyjnych. Wielu mieszkańców, aby dojść do przystanku autobusowego musi przejść 2- 3 km – mówi Sylwia Matusiak radna powiatu wołomińskiego. Postawienie stojaków przyniosłoby korzyści zarówno dla mieszkańców jak i dla miasta. Mieszkańcom Marek znacznie skróciłby się czas dotarcia do przystanku autobusowego, a miasto promuje zdrowy i ekologiczny środek transportu jakim jest rower.

Więcej w najnowszym numerze Kurierze Mareckim

Komentarze: 7

 1. Ada pisze:

  Oj tak! To by się bardzo przydało! Świetnie gdyby owe obiekty były monitorowane. Często słyszałam od znajomych że postawili rowery przy Urzędzie Miasta (jeszcze kiedy tam była Policja) i zostały im skradzione,mimo iż miały drobne zabezpieczenie.

 2. Max pisze:

  Pomysł nie jest nowy (było kiedyś na forum), niemniej jednak uważam że wart realizacji. Dopisał bym do listy życzeń jeszcze jakieś zadaszenie (prosta wiata) bo rowery średnio lubią stać na deszczu.

  Ogólnie stojaki niewielkim kosztem rozwiązałyby problem odległości od przystanków niektórych części miasta. Można by łatwo i szybko dojechać z domu do przystanku, zostawić rower i przesiąść się do autobusu. Zamiast iść 15-20 minut można dojechać rowerem w 5 min. do przystanku :) Tylko że teraz jest problem co rozbić z rowerem.

  Pani Sylwio, może by tak zaangażować powiat w tą inicjatywę ? W końcu to tam trafia spora cześć naszych podatków, a mówiąc szczerze powiat ostatnio ma nas Markowian głęboko w …

 3. Arkadiusz Werelich pisze:

  O powiecie możemy zapomnieć. Powiatem rządzą takie partie, które jedyne co potrafią, to zaplanować coś w WPI, coś na co nie ma pokrycia.Chcą budować w Markach technikum, na które nie mają środków, a jedyna na co liczą, to środki zewnętrzne, których poszukiwać muszą Marki, ponieważ powiat nie ma pomysłu, jak to zrobić. Miała być filia Wydziału Komunikacji, ale zarząd powiatu odrzucił wniosek do tegorocznego budżetu, więc ponowana klapa. Teraz jest kwestia przejęcia kilku ulic w Markach pod skrzydła powiatu, ale co z tego wyjdzie – czas pokarze…

 4. Norbert Pisarek pisze:

  No i wszystko jasne. Radny przedmówca znowu wpierdziela się między wódką z zakąskę. Po konnych ma kolejnego ‚pomysła’. Na wakacje w szkołach trzeba postawić stojaki na rowery. I broń Boże przy przystankach. Przy szkołach i to natychmiast! NA WAKACJE! Najpierw ‚konne’, teraz rowery…a za chwilę wybuduje nam osobiście (z jego inicjatywy oczywiście) obwodnicę. I pięknie będzie.

 5. Piotr Matusiak pisze:

  Szanowni państwo,
  w Mieście Marki lada chwila zostanie wprowadzony pilotażowy projekt tworzenia monitorowanych parkingów rowerowych. Mamy nadzieję, że ten projekt będzie się rozrastał i niewątpliwie obejmie swoim zasięgiem miejskie targowisko, miejskie obiekty sportowe oraz placówki oświatowe. Ale o czegoś trzeba zacząć. W sprawie nowych lokalizacji planujemy przeprowadzić konsultacje społeczne.
  Postulat natychmiastowego montowania stojaków rowerowych w szkołach na sezon wakacyjny mija się z ekonomiką przedsięwzięcia.

  Z poważaniem
  Piotr Matusiak

 6. Paweł pisze:

  Świetny pomysł. Przy okazji będzie można monitorować przystanki, które regularnie są dewastowane! W przyszłości zadaszenie przystanków można by rozszerzyć na stojaki.

 7. [...] chodzi o to, aby pracownik urzędu bez przerwy pilnował rowerów- mówi pomysłodawczyni akcji radna powiatowa Sylwia Matusiak- po prostu chcemy, aby mieszkańcy nie bali się pozostawiać [...]

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 70, generowano: 0,595s)