Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Marki podwójnie wyróżnione

Zostaliśmy nagrodzeni w konkursie „Lider zmian”.

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU) od trzech lat wyróżnia „Liderów zmian”. Chodzi o wskazanie samorządów, które są najbardziej aktywne w dziedzinie wykorzystania pieniędzy z UE, oraz firm, które mogą pochwalić się innowacyjnymi rozwiązaniami. W ubiegłym tygodniu odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczane były nagrody i wyróżnienia.

- Fantastyczna wiadomość jest taka, że nasze miasto zostało wyróżnione w dwóch zestawieniach. Zostaliśmy Liderem zmian w kategorii miast powyżej 25 tys. mieszkańców oraz wyróżnieni – w ogólnym zestawieniu mazowieckich samorządów – informuje Jacek Orych, burmistrz naszego miasta.

Samorządowiec podkreślił, że takie osiągnięcia nie byłyby możliwe, gdyby nie „gra zespołowa”.

- Dziękuję pracownikom ratusza, jednostek miejskich, MJWPU oraz gminom, z którymi współpracowaliśmy (Ząbki, Kobyłka, Zielonka) przy przedsięwzięciach z UE. A to wyróżnienie dedykuję mieszkańcom naszego miasta. Jest także dodatkową zachętą do kolejnych starań o dofinansowanie, która ułatwia realizację inwestycji i projektów społecznych – dodaje samorządowiec.

Z pieniędzy unijnych dedykowanych Mazowszu wybudowaliśmy m.in. parkingi P&R, drogi rowerowe, realizujemy także projekty edukacyjne (Mały inżynier) oraz społeczne (np. Rodzina, relacja, reintegracja). Z unijnej puli (program Infrastruktura i Środowisko) czerpie też Wodociąg Marecki, który trzykrotnie uzyskiwał dofinansowanie z Brukseli.

Link do relacji z Gali (Marki od 1:03:22) TUTAJ

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 62, generowano: 0,541s)