Marki maszerowały po zdrowie

nordic11 października odbyły się zawody organizowane przez Radę i Burmistrza Miasta Marki oraz Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking Marki Nordic Walking Cup – Marecki Marsz Po Zdrowie. Impreza zorganizowana została pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Jadwigi Zakrzewskiej, wiceprzewodniczącej Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

Zawodnicy podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe. Trasa wiodła ulicami Marek oraz przez malowniczą Puszczę Słupecką. Każdy z uczestników marszu otrzymał nagrodę za udział w zawodach oraz list gratulacyjny od Wicemarszałka Krzysztofa Strzałkowskiego, który reprezentował samorząd województwa mazowieckiego na imprezie.

W najmłodszej kategorii wiekowej 2-7 lat zwyciężczynią okazała się Ola Kopeć z Puław. W kategorii wiekowej 8-15 lat zwyciężali markowianie: Kamila Paciorek oraz Sebastian Jaroch. W kategorii senior wśród kobiet najszybsza była Jolanta Kaparuk z Worsów, natomiast wśród mężczyzn triumfował Józej Maciej Brzezina z Sochaczewa.

Po marszu na terenie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 odbył się piknik promujący aktywny tryb życia. Mieszkańcy Marek mogli m.in. zapisać się do bazy dawców komórek macierzystych, czy też przejść instruktaż z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Swoje stanowiska przygotowały również Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, Straż dla Zwierząt w Markach, jak również przytulisko dla zwierząt Znajdki spod Radzymina.

nordic3nordic2nordic4

 Cała fotorelacja z imprezy znajduje się na facebooku na profilu Wieści Podwarszawskich, które były patronem medialnym zawodów.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 59, generowano: 0,543s)