Biblioteka Publiczna

Biblioteka Publiczna
ul. Lisa Kuli 3,
22 781 11 44, biblioteka@marki.net.pl

Godziny otwarcia:
po wt cz pi: 11-18;
śr: 10-15; so: 9-13

Marek Zagańczyk o Słowackim…

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – 23 kwietnia – czytelnicy Biblioteki Publicznej Miasta Marki uczcili uczestnicząc w spotkaniu z eseistą, publicystą, sekretarzem Zeszytów Literackich - Markiem Zagańczykiem. Literackim patronem roku 2009 jest Juliusz Słowacki i jemu właśnie poświęcony był ten wyjątkowy wieczór. Marek Zagańczyk, ze znawstwem i w sposób ogromnie zajmujący, naszkicował ?portret? wieszcza widzianego oczami jego biografów: Pawła Hertza, Jana Zielińskiego, Jarosława Marka Rymkiewicza, Czesława Miłosza. Pomysł szczególny i wykonanie mistrzowskie! Dzięki temu Słowacki  -  jego ambicje, przyjaźnie i animozje, miłości i zamiłowania, zdolności i ciągoty na chwilę zeszły z piedestału w postaci CZŁOWIEKA, który tworzył WIELKĄ POEZJĘ. Chyba dla wszystkich, których gościliśmy w ten szczególny wieczór w naszej bibliotece, to spotkanie będzie początkiem innej percepcji  twórczości poety. Marek Zagańczyk mówił o Słowackim  do zasłuchanej publiczności prawie półtorej godziny. Moglibyśmy słuchać dłużej, bo temat rzeka – a jeszcze do tego rwąca i pełna meandrów. Wyszliśmy więc z poczuciem niedosytu i apetytem na książki, które nam nasz gość pięknie zarekomendował!
Bardzo dziękuję Panu Markowi Zagańczykowi za – drugie już – świetnie przygotowane wystąpienie i wszystkim, którzy zechcieli przyjść na to spotkanie.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 50, generowano: 0,567s)