Marek Bączek medalistą Mistrzostw Europy

W rozgrywanych w chorwackim Porecu Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w szermierce, w indywidualnym turnieju w szpadzie brązowy medal zdobył markowianin Marek Bączek.

Sukces ten jest największym osiągnięciem sportowym w dziejach naszego miasta. Jak donoszą agencje medal Bączka można uznać za niespodziankę, gdyż przystępował on do rywalizacji z odległym numerem startowym, musiał walczyć w eliminacjach. Marek jest zawodnikiem Legii Warszawa, podopiecznym trenera Macieja Chudzikiewicza. Uprawia szermierkę od 12. roku życia. Więcej o jego sukcesach, fascynacji szpadą, zainteresowaniach możemy dowiedzieć się z wywiadu przeprowadzonego z Markiem przez Tomasza Paciorka, zamieszczonym w sierpniowym wydaniu Rzeczypospolitej Mareckiej: „Moje marzenie to medal olimpijski”. Jak wskazują osiągane przez Marka wyniki, jest on na właściwej drodze do osiągnięcia olimpijskiego sukcesu.

Marek jest skromnym, młodym człowiekiem, nie zamyka się wyłącznie w świecie szpady. Interesuje się, podobnie, jak wielu jego kolegów: motoryzacją, komputerami, muzyką nowoczesną.

Często w naszym kościele możemy go oglądać przy ołtarzu, gdzie od lat – najpierw jako ministrant, teraz lektor – służy do Mszy Świętej.

Składamy Ci Marku serdeczne gratulacje i życzymy, byś nadal był wzorem dla swoich rówieśników.

Wiadomość pochodzi
z WIADOMOŚCI PARAFIALNYCH
(Pismo Akcji Katolickiej Parafii Św. Izydora w Markach)
Nr 11 (62) LISTOPAD 2003

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 73, generowano: 0,595s)