Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Marecka Karta Dużej Rodziny

Z myślą o wsparciu rodzin wielodzietnych w naszym mieście, Urząd Miasta Marki wprowadza Marecką Kartę Dużej Rodziny

O Kartę mogą ubiegać się Rodziny Wielodzietne – zamieszkałe na terenie Miasta Marki (także rodziny zastępcze), składające się z rodziców (jednego rodzica) i mające na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje.

Marecka Karta Dużej Rodziny uprawnia do bezpłatnego korzystania z miejskiego lodowiska, 50 % zniżki na zajęcia dla dzieci i młodzieży, organizowane przez Marecki Ośrodek Kultury oraz 25% zniżki na świadczenia przedszkoli publicznych wykraczających poza podstawę programową wychowania przedszkolnego, mających charakter usług opiekuńczo- bytowych (KARTA 3+).

Ponadto dzieci z rodzin posiadających czworo i więcej dzieci będą uprawnione do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej ZTM (KARTA 4+).

Uzyskanie Mareckiej Karty Dużej Rodziny odbywać się będzie na wniosek rodzica złożony w Wydziale Spraw Społecznych UM Marki (pokój nr 29 na I piętrze).

(Uwaga- do wniosku o wydanie Karty 4+ należy dołączyć zdjęcia legitymacyjne)

Marecka Karta Dużej Rodziny będzie wydawana na okres 1 roku. Marecką Kartę Dużej Rodziny będzie otrzymywał każdy członek Rodziny Wielodzietnej.

Liczymy, że z czasem, zakres usług dostępnych dla rodzin wielodzietnych dzięki Mareckiej Karcie Dużej Rodziny będzie się powiększać.

Pobierz wniosek

PM Wydział Spraw Społecznych UM Marki

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 57, generowano: 0,538s)