Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Mareccy strażacy z nowym wozem

W remizie przy Dużej zaparkowało ratowniczo-gaśnicze Renault D16.

W tym roku druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach rozpoczęli starania o zakup nowego wozu ratowniczo-gaśniczego. Taki pojazd niewątpliwie przydałby się im, bo od kilku lat nasza OSP jest w pierwszej dziesiątce najczęściej wyjeżdżających do zdarzeń w województwie mazowieckim. Jest to jednak niebagatelny koszt, przekraczający 800 tys. zł. Te pieniądze udało się zorganizować w kilku źródłach. Nasze miasto przekazało 360 tys. zł. Fundusze ochrony środowiska (Narodowy i Wojewódzki) przelały kolejne 295 tys. zł. Pomogły też samorząd Województwa Mazowieckiego i Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Z tych źródeł popłynęło odpowiednio 100 tys. oraz 15 tys. zł. Zaangażowała się też lokalna społeczność. Darowizny przekazali mieszkańcy Marek oraz dwie firmy prywatne: Sun Chemical i Inter-Europol (Piekarnia Szwajcarska). Dzięki temu pod koniec listopada nowe Renault D16 zabudowane przez kielecką firmę Stolarczyk przyjechało do Marek.

„Bardzo dziękujemy naszym sponsorom, darczyńcom i wszystkim, którzy nas wspierali w pozyskaniu tego pojazdu” – napisali na FB strażacy.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 61, generowano: 0,569s)