Marcovia wygrywa ósmy raz z rzędu!!! Wspaniała atmosfera na trybunach!!

Mikołaj Szczepanowski Marcovia

18 maja 2007    23:24

Doping
Wyjazd do Wyszkowa zapowiadał się na najciekawsze (przynajmniej kibicowsko) spotkanie w rundzie od dłuższego czasu. Duży i zgrany "młyn" Wyszkowa zmotywowany przywróceniem dawnej nazwy wyszkowskiego klubu (powrócono do nazwy BUG Wyszków), kibice Marcovii jeżdżący od pewnego czasu za wspaniale grajacym MTS, który walczy o awans do V ligi. I trzeba przyznać, że mecz BUG Wyszków - Marcovia Marki wszystkie te oczekiwania spełnił.

Piłkarze Marcovii, tradycyjnie wygrywają dzięki bramce strzelonej w ostatnich minutach (tym razem strzelcem był Piotr Wojda). Wygrana 2:1 z wyszkowską drużyną jest już ósmą z rzędu, Marcovia zajmuje obecnie 2 miejsce w LO (63 pkt, tyle samo co Mazur Radzymin, MTS przegrywa niekorzystnym stosunkiem meczy bezpośrednich).

mecz Jak zwykle wiele dzieje się na trybunach. Po raz pierwszy, nasi miejscowi kibice spotykają się z fanami drużyny przeciwnej (takimi z prawdziwego zdarzenia). Mimo trzy- a później nawet czterokrotnej przewagi kibiców z Wyszkowa, markowianom (wprawdzie krótkimi) momentami udaje się wybić ze swoim śpiewem ponad głosy z przeciwnej trybuny. Jak już wspominałem mecz był szczególny, więc nie mogło zabrankąć szczególnej oprawy - miejscowi kibice wywieszają kilka flag w tym transparent, na którym dziękują za przywrócenie dawnej nazwy. Wraz z pierwszym gwizdkiem miejscowi prezentują pasy materiału w barwach klubu oraz odpalają świece dymne i stroboskopy. W czasie pierwszej połowy fani BUG-u zaczeli śpiewać legijne piosenki, kibice z Marek oczywiście przyłaczyli się do śpiewu.
Doping1
MłynBUG
Doping2
Po rozpoczęciu drugiej połowy, fani Marcoviizdążyli odpalić stroboskopy przy wielkim napisie MTS, gdy podszedł do nich jeden z miejscowych kibiców i oznajmił, że ochrona nie chce wpuścić kibiców Huraganu Wołomin na mecz, w zwiazku z czym BUG opuszcza stadion.
MTS
Markowianie kilka razy krzykneli "Piłka nożna dla kibiców" i opuścili stadion wraz z fanami BUG-u. Okazało się, że cały problem był jakimś głupim kaprysem ochrony, która nie chciała wpuścić zawrotnej ilości kibiców Huraganu Wołomin..bo aż trzech osób!! Które, zresztą były obecne na pierwszej połowie meczu, ale w przerwie wyszły do sklepu. Na stadion wszyscy fani wrócili po 10 minutach i od tego momentu fani Marcovii i BUG-u stali już na tej samej trybunie, co jakiś czas głośno razem wyrażając swoje zdanie o tym co zaszło na początku drugiej części spotkania.
PrzedStadionem
Pod koniec meczu kibice obu drużyn zaprezentowali nawet wspólnie kolejną oprawe, fani z Wyszkowa stroboskopy i race, Markowianie petardy hukowe i konfetii. Końcówka drugiej połowy upłynała już w atmosferze obupólnego szacunku przy śpiewie "BUG BUG szacunek" i "Dzięki Marki Dzięki".
WspólnyDoping
W imieniu wszystkich kibiców Marcovii chciałbym podziękować fanom BUG-u Wyszków za przyjęcie i pogratulować powrotu do starej nazwy.