Marcovia przegrała z Mazurem II Karczew

Marcin Boczoń Marcovia

30 marca 2018    15:19

W drugim wiosennym meczu zawodnicy Marcovii Marki ulegli rezerwom Mazura Karczew 1:2. Honorowe trafienia dla zespołu Macieja Wesołowskiego zdobył w 59 minucie Kacper Piekarz.

Pierwsza, wyrównana połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Markowianie w 100% realizowali przedmeczowe założenia, ale do pełni szczęścia brakowało pokonania golkipera gospodarzy. Najlepszych ku temu okazji nie wykorzystali Kacper Piekarz i Bartłomiej Świniarski. Wszystko miało iść w lepszym kierunku w drugich 45-ciu minutach gry.

Niestety rozpoczęły się one dla Marcovii najgorzej jak tylko mogły. Niecelne podanie Artura Szleżanowskiego zostało przejęte przez jednego z zawodników Mazura i po chwili Łukasz Bestry musiał wyciągać piłkę z siatki. Nie minęło kilka minut a bramkarz z Marek został pokonany po raz drugi. Dwa potężne "gongi" podziałały na graczy z Marek mobilizująco. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Kacper Piekarz, który zmienił tor lotu piłki po uderzeniu Dominika Ochmana. Chwilę później trener Wesołowski postanowił zagrać "va banque" posyłając do boju Marcina Graczyka i Piotra Bazlera. Mecz od tego momentu otworzył się na dobre - Marcovia nie mając już nic do stracenia musiała dążyć do zdobycia wyrównującej bramki. Śmiała gra narażała się jednak na groźne kontry, które na całe szczęście nie znajdowały drogi do świątyni Łukasza Bestrego.

W końcówce spotkania na placu gry zameldował się jeszcze Viacheslav Serhiienko, który zmienił Dariusz Piwowarka. Po tej wymianie Marcovia przeszła na grę trójką obrońców. Postawienie wszystkiego na jedną kartę nie przyniosło niestety zamierzonego efektu. Uporczywie grający na czas gospodarze wybijali skutecznie markowian z rytmu. Mimo, że swoje szanse mieli Adrian Rowicki i Viacheslav Serhiienko to ostatecznie Mazurowi udało się dowieźć zwycięstwo do końca.

Teraz zawodników Macieja Wesołowskiego czeka pojedynek z Bugiem II Wyszków. Spotkanie to zostanie rozegrane w Wielki Piątek na boisku w Ząbkach.