Marcovia pokonała Promnik Łaskarzew na inaugurację rundy wiosennej

Marcin Boczoń Marcovia

22 marca 2017    17:06

Podopieczni Konrada Kucharczyka udanie rozpoczęli zmagania w rundzie wiosennej sezonu 2016/2017. W minioną niedzielę pokonali bowiem w meczu na szczycie Promnik Łaskarzew 2:1. Na listę strzelców wpisali się Adrian Dulat i Michał Ochman. Marcovia od początku kontrolowała grę i z każdą kolejną minutą stwarzała sobie coraz groźniejsze okazje.

Pierwszą sytuację nasz zespół stworzył już w 3 minucie, ale gospodarzy po strzale Przemysława Sieczko (pozyskany z KS Łomianki) uratowała poprzeczka. W 11 minucie golkipera Promnika pokonał Marcin Rojek, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i bramka nie została zaliczona. W kolejnej akcji wszystko przebiegło już po myśli Marcovii. Doskonałe zagranie wspomnianego Rojka wykorzystał bowiem Adrian Dulat i było 1:0 dla lidera. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Nasz zespół cały czas przeważał a potwierdzeniem dobrej gry było trafienie Michała Ochmana. Pomocnik Marcovii popisał się bardzo precyzyjnym uderzeniem z dystansu, które zmieniło wynik meczu na 2:0. Chwilę później powinna paść trzecia bramka, ale Marcin Rojek zmarnował doskonałą okazję po zagraniu Przemysława Sieczko. W 78 minucie ku ogromnemu zaskoczeniu zawodnik Promnika zdołał pokonać bardzo dobrze broniącego Łukasza Bestrego i stało się jasne, że końcówka meczu będzie niezwykle emocjonująca. Wojnę nerwów lepiej znieśli podopieczni Konrada Kucharczyka, którzy dzięki spokojowi wywieźli z Łaskarzewa komplet cennych punktów. Pozycja lidera została zatem w Markach, ale już w najbliższą sobotę kolejna obrona pierwszego miejsca. Tym razem Marcovia zmierzy się przy Wspólnej 12 z Vulcanem Wólka Mlądzka. Pierwszy gwizdek sędziego o 12:00. Serdecznie zapraszamy.