Marcovia pokonała na inaugurację rundy wiosennej PKS Radość

Marcin Boczoń Marcovia

20 marca 2016    21:07

Podopieczni Konrada Kucharczyka udanie rozpoczęli zmagania w rundzie wiosennej. Marcovia pokonała bowiem w wyjazdowym pojedynku PKS Radość 2:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Rafał Melon i Dawid Sawicki.

Marcovia od samego początku stwarzała duże zagrożenie pod bramką gospodarzy. Na nasze nieszczęście piłka jak zaczarowana nie chciała znaleźć się w sieci. Swoich szans nie wykorzystali kolejno Daniel Wiązowski, Dawid Sawicki, Mariusz Rogalski i Radek Mędrzycki. Pecha nie mieli za to gracze z Radości, którzy w 34 minucie objęli prowadzenie po trafieniu Sebastiana Jarosiewicza. Chwilę później gospodarze mogli podwyższyć wynik meczu, ale zmierzającą do pustej bramki piłkę wybił Piotrek Bielecki. I to by było na tyle jeśli chodzi o bramkowe okazje PKS-u w dniu dzisiejszym. Końcówka pierwszej odsłony i calutkie drugie 45 minut należało bowiem tylko i wyłącznie do naszych zawodników.

Podopieczni Konrada Kucharczyka dominowali nad swoimi rywalami pod każdym możliwym względem. Wszyscy doskonale zdawaliśmy sobie sprawę, że wyrównująca bramka dla Marcovii jest tylko kwestią czasu. Niestety na naszej drodze najczęściej stawał bardzo dobrze dysponowany bramkarz Radości. Z pomocą przyszła mu także poprzeczka, którą po uderzeniu z rzutu wolnego obił Adrian Rowicki. Wyrównująca bramka padła dopiero w 70 minucie gdy rozgrywający bardzo dobry mecz Dawid Sawicki przedarł się prawą stroną boiska i wyłożył piłkę Rafałowi Melonowi. Nasz nowy napastnik nie zwykł marnować takich okazji i mocnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy. Po tym trafieniu nasi zawodnicy i jeszcze mocniej ruszyli na swoich przeciwników, u których widać było ewidentny brak sił. Dobra gra Marcovii została nagrodzona w 82 minucie gdy podanie od Tomka Buczka na bramkę zamienił Dawid Sawicki - bohater dzisiejszego pojedynku. Jeszcze w samej końcówce na listę strzelców mógł wpisać się Tomek Piórkowski, ale jego uderzenie głową minimalnie minęło słupek.

Bez wątpienia cieszy inauguracyjne zwycięstwo naszego zespołu. Trener był także bardzo zadowolony z tego jak jego podopieczni zareagowali na długo utrzymujący się niekorzystny rezultat. Wielkie brawa dla Konrada Kucharczyka oraz wszystkich naszych zawodników, którzy podjęli ambitną walkę i zostawili dziś na placu gry bardzo dużo zdrowia. W końcu widać było jeden, wielki zespół! I choć tak jak wspomnieliśmy na słowa uznania zasługują wszyscy nasi zawodnicy to nie sposób przejść obojętnie obok postawy wspomnianego już wcześniej Dawida Sawickiego oraz grającego na prawej obronie Piotrka Bieleckiego. Obydwaj harowali dziś momentami za dwóch i to także trzeba uczciwie podkreślić.

PKS Radość - Marcovia Marki 1:2 (1:0)