Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Letni Poland Bike Marathon w Markach

Zapraszamy fanów dwóch kółek w sobotę do Pustelnika. Pożegnaj wakacje na rowerze.

W lipcu kolarze mogli rywalizować w Memoriale Bercika, we wrześniu – wystartują w letniej edycji Poland Bike Marathon. Ta znana sportowa impreza dla amatorów po raz trzeci zagości w naszym mieście. W sobotę, 2 września, z Pustelnika wyruszą kolarze na czterech dystansach: fan (8 km), mini (32 km), max (59 km) oraz mini cross (dla najmłodszych). W ubiegłym roku w letniej edycji wzięło udział około 1000 sportowców.

- Zapraszamy do Marek – gościnnego miasta, w którym nie brakuje pięknych leśnych zakątków sprzyjających rowerowym eskapadom – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek, który zamierza pokonać w sobotę jeden z dystansów letnego Marathonu.

„Trasa w Markach jest niezwykle malownicza i zróżnicowana. Dość techniczna runda mini przebiega po przepięknych, pejzażowych szlakach w Lasach Drewnickich. Dystans max został wytyczony na wymagającym, pofałdowanym i interwałowym obszarze Wólka Radzymińska – Rynia – Białobrzegi, naszpikowany ciekawymi leśnymi odcinkami, m.in. w pobliżu Fortu Beniaminów” – czytamy na stronie zawodów.

Jak informują organizatorzy, 90 proc. trasy stanowią ścieżki dukty leśne.

„Ogólny charakter trasy wytrzymałościowy (na pętli max bardziej interwałowy – czasem dość mocno), ale na mareckim szlaku znajdziemy też sporo chwil wytchnienia, podjazdy nie są bardzo długie, podłoże dość twarde i sporo frajdy dla zawodników lubujących się w technicznych singlach (zwłaszcza na dystansie max)” – czytamy na stronie zawodów.

Miasteczko dla sportowców znajdzie się w pobliżu dawnej zwałki (przy Grunwaldzkiej). Pracę rozpocznie już w piątek (godz. 17.00-20.00), będzie otwarte oczywiście również w sobotę (8.30-15.00).

Poland Bike Marathon to cykl zawodów dla amatorów MTB, organizowanych głównie na Mazowszu. Dyrektorem Poland Bike Marathon jest Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy i reprezentant Polski.

Program zawodów
godz. 8.30-11.00    zapisy w biurze zawodów (dystans fan)
godz. 8.30-12.00    zapisy w biurze zawodów (dystanse mini, max)
godz. 9.00-10.30    zapisy w Chatce Małolatka (dystans mini cross)
godz. 10.45    start mini cross
godz. 11.10    ustawianie zawodników w sektorach startowych (dystans fan)
godz. 11.15    start maratonu, dystans fan
godz. 12.20    ustawianie zawodników w sektorach startowych (dystanse mini, max)
godz. 12.30    start maratonu, dystanse mini i max
godz. 13.00    dekoracja dystansów mini cross i fan
godz. 15.30    dekoracje dystansów mini i max

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 61, generowano: 0,555s)