Kto nam w Markach gra….

26 kwietnia 2003 na terenie Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Wczasowej odbył się koncert zorganizowany przez Środowiskowy Klub Młodzieży „Szansa” oraz Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Gwiazdami wieczoru były 3 mareckie kapele.
„Farma Orsona” – która zagrała jako pierwsza – to wokalistka Paulina, basista Michał, gitarzyści Łukasz i Michał, perkusista Robert. Razem grają od roku. Do tej pory usłyszeć można ich było na szkolnych imprezach w 1 Prywatnym Gimnazjum w Markach, gościnnie występowali też w Gimnazjum nr 2. Jak powiedzieli mi po swoim występie – teraz chcą się koncentrować na komponowaniu autorskich kawałków i chcą grać, grać dla duuużej publiczności. Obecnie ćwiczą w studiu, które zorganizowali sobie w domu Roberta i mają nadzieję, że ich marzenia o zaistnieniu na muzycznym rynku spełnią się, czego serdecznie życzę.
Jako drugi ostro zajechał „Lethal Injection”. Ich muzyka przypomniała mi dawne dobre czasy polskiego metalu. Skład podstawowy kapeli to: Bambosz-gitara, Kwiatek-gitara, Szampon-gary, gościnnie wystąpił Cukier z „Costa del Sol”-vocal i basista Krzysztof Sobolewski z zespołu „Gen”. „Lethal Injection” grają razem od 4 lat i mają na swym koncie znaczący sukces. Na Legionowskim Przeglądzie Kapeli Amatorskich „Cegła 2001″ zajęli 1 miejsce. Koncertowali w Radzyminie, na Zaciszu. Ćwiczą i komponują u Bambosza. Ich żywiołem jest metal, czemu dają wyraz swoim wyglądem, stylem, tekstami i oczywiście samą muzyką.
Z zapadnięciem zmroku przyszedł czas na „Haze”. Fanom, których grono przybyło na koncert nie muszę reklamować tej kapeli. Niezorientowanych odsyłam na stronę zespołu www.haze.art.pl. Andrzej Olewiński-vocal, gitara, Tomek Kalkosiński-git.bas. i Piotr Wódkiewicz-bębny jak sami mówią „oscylują wokół rocka”. Jednak zdefiniować i określić ich muzykę jest trudno. Bezsporną jest oryginalność utworów. Nie do podważenia jest też profesjonalizm wokalny i instrumentalny zespołu. Co tu dużo gadać -dobrzy są i warto ich zapamiętać.
Jako redakcja będziemy z uwagą śledzić poczynania wszystkich przedstawionych powyżej kapel. Sądzę, że dużo dobrego przed nimi i nie raz jeszcze usłyszymy ich grających na żywo w naszym mieście….
Na zakończenie słów parę o atmosferze koncertu. Widownię stanowiła młodzież (ale nie tylko, bo dorosłych fanów zespoły mają również). Niepowtarzalność imprezy stworzyła kameralna, otulona murami szkoły, scena i sprawdzona, sympatyzująca z wykonawcami widownia. Dawało to pomimo ostrych kawałków poczucie bezpieczeństwa (nawet 5-cio letnia fanka była zachwycona). Brzmienie grających formacji przypominało najlepsze czasy polskiego metalu i rocka.
Mam nadzieję, że koncerty organizowane przez ŚKM wpiszą się trwale w mareckie życie kulturalne i zwyczajem staną się spotkania przy muzyce naszych zespołów. Czego sobie i Wszystkim życzę. Nieobecnym na koncercie powiem, że mają czego żałować, a organizatorów imprezy proszę o jeeeszcze.

Tekst: Anna Banasik
Zdjęcia: Tomasz Banasik

„Farma Orsona”

„Farma Orsona”

„Farma Orsona”

„Farma Orsona”

Kolejne zdjęcia na następnych stronach.

Komentarze: 1

  1. aaa pisze:

    Szkoda,że Lethal Injection już nie gra :(

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 48, generowano: 0,541s)