Biblioteka Publiczna

Biblioteka Publiczna
ul. Lisa Kuli 3,
22 781 11 44, biblioteka@marki.net.pl

Godziny otwarcia:
po wt cz pi: 11-18;
śr: 10-15; so: 9-13

„Książki piszą się same” – warsztaty literacko-plastyczne dla młodzieży

7 listopada w samo południe w Spichlerzu Pałacu w Chrzęsnem 42 uczniów ze Szkół Podstawowych nr 4 i 5 w Markach wzięło udział w spotkaniu z Olą Cieślak – znaną graficzką, ilustratorką i autorką tekstów.

Artystka współpracuje z wydawnictwami mi.in. Dwie Siostry i Literatura, ale również z magazynami m.in. Charaktery, Smak, Sukces, Instytutem Książki w Krakowie. Kanwą spotkania z młodzieżą w Pałacu w Chrzęsnem była „Książka do zrobienia” – publikacja angażująca czytelnika we współpracę z autorem. Żywiołowa opowieść o tym jak powstaje książka, o tajnikach grafiki, o ludziach i zawodach zaangażowanych w tworzenie i produkcję książki wciągnęła słuchaczy.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję zwiedzić zespół pałacowy w Chrzęsnem – najstarszy zabytek powiatu wołomińskiego pełniący rolę centrum edukacyjno-kulturalnego. Obejrzeli również wystawę prac Józefa Wilkonia – międzynarodowej sławy malarza, grafika ilustratora i wystawę poświęconą C.K.Norwidowi – który bywał gościem właścicieli pałacu.

Organizatorem wyprawy do Chrzęsnego była Biblioteka Publiczna Miasta Marki.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 62, generowano: 0,552s)