„Kryształowy Kamień” z udziałem naszych zawodników

8-osobowa grupa warcabistów z UKS „Struga” właśnie wróciła z Dąbek k/Koszalina,gdzie w dniach 10-14.09.2014 odbywała się najstarsza impreza warcabowa w Polsce – Kryształowy Kamień.

Po raz pierwszy turniej warcabowy o „Kryształowy Kamień” został zorganizowany w 1972 r. przez wielkich propagatorów warcabów 100-polowych w Polsce – Panią Marię Moldenhawer Frej i jej męża Romualda Frej. Po śmierci pana Romualda, od 1979 r.”Kryształowy Kamień” organizowano dalej jako Memoriał R.Freja. W sierpniu 2014 odeszła od nas Pani Maria i oczywistym stało się, że tegoroczny turniej będzie kontynuowany już jako Memoriał Romualda i Marii Frej. Nie mogło być inaczej.

W zawodach startowało 72 zawodników. Wszyscy grali 9 rund razem, bez podziału na grupy wiekowe. Dopiero po skończonych zawodach wyłoniono najlepszych w poszczególnych kategoriach.

Spośród naszej „ósemki” trojgu zawodnikom udało się wrócić z pucharami (za I miejsca)

  • Kacper Waś – I miejsce w kat. orlików do lat 10
  • Klaudia Adamczyk – I miejsce w kat. orliczek do lat 10
  • Marta Bańkowska – I miejsce w kat. juniorek młodszych

Ponadto punktowane miejsca zdobyli jeszcze:

  • Jakub Broma – II miejsce w kat. orlików do lat 10
  • Martin Banaszek – II miejsce w kat.kadetów do lat 13
  • Bogdan Bańkowski – III miejsce w kat. juniorów młodszych

Nasi zawodnicy dzielnie stawiali czoła starszym przeciwnikom. Troszkę szczęścia zabrakło im w ostatniej partii, bo byłoby jeszcze lepiej.

„Kryształowy Kamień” przypieczętował fakt, że Kuba, Kacper, Martin, Klaudia znaleźli się w reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Tallinie (Estonia), dokąd jadą już w październiku. Powodzenia!

Udział drużyn w zawodach został dofinansowany w ramach projektu Zagospodarowanie czasu wolnego, poprawa kondycji fizycznej i umysłowej poprzez organizowanie zajęć warcabowo-szachowych, organizację imprez sportowych, szkolenie zawodników, przygotowanie do współzawodnictwa dzieci i młodzieży w 2014 roku.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 77, generowano: 0,566s)