Akcja Katolicka

Akcja Katolicka
05-270 Marki, al. Piłsudskiego 93
503 385 959, akcja@marki.net.pl

Szanując przeszłość
- patrzymy w przyszłość.

Kosma Jagodziński – wolontariusz misyjny w „Akcji”

Na wczorajszym spotkaniu Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii Świętego Izydora gościliśmy Kosmę Jagodzińskiego, wolontariusza pallotyńskiej fundacji misyjnej Salvatti, naszego parafianina, długoletniego ministranta, który przeszedł wszystkie szczeble posługi w służbie liturgicznej ołtarza. Kosma jest studentem 2. Roku Politechniki Warszawskiej. Opowiedział nam o dojrzewającej w nim od lat chęci zostania misjonarzem misyjnym. Od zawsze angażuje się w pomoc potrzebującym.

Zaprezentował  działalność fundacji, prowadzoną na wszystkich kontynentach. Latem, przez trzy miesiące, Kosma będzie pomagał w pracy Siostrom Pallotynkom na misjach w Kamerunie. Jest przygotowany na wszystkie wyzwania, przed jakimi stanie, by im podołać. Przeszedł specjalistyczne szkolenia, przed nim seria szczepień ochronnych. Jeżeli czas mu pozwoli , obiecał przekazywać relacje z misji za pośrednictwem osobistego bloga, o czym nie omieszkamy was poinformować. Po powrocie planujemy spotkanie z Kosmą, w większej Sali i w większym gronie słuchaczy. Będzie miał o czym opowiadać i co pokazywać.

Wyjazd i wyposażenie wolontariusza wiążą się z niemałymi kosztami. W naszej parafii przeprowadzona została kwesta na ten cel. Pieniądze można przekazywać również za pośrednictwem strony https://zrzutka.pl/mh637v

Skromną cegiełkę dołożyliśmy do tego dzieła ze środków naszego Parafialnego Oddziału. Potrzeby finansowe na terenach misyjnych są ogromne. Pozostałe środki z potrzeb na realizację wyjazdu i pobytu Kosmy w Kamerunie zostaną przekazane na realizację celów fundacji na terenach misyjnych.

Zachęcam Państwa do wsparcia tego szlachetnego dzieła.

Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii Św. Izydora,
Marek Kroczek

Zdjęcia: za www.zrzutka.pl (1), kolejne za jakość których przepraszam mojego autorstwa:) MK

 

Galeria

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 78, generowano: 0,571s)