Akcja Katolicka

Akcja Katolicka
05-270 Marki, al. Piłsudskiego 93
503 385 959, akcja@marki.net.pl

Szanując przeszłość
- patrzymy w przyszłość.

Koronka na ulicach miast świata w Markach

Co roku 28 września, od dwunastu lat spotykamy się na ulicy o godzinie 15.00, by z koronką w ręku pokornie prosić Boga o miłosierdzie dla świata całego.

W rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, zapraszamy do modlitwy czcicieli Bożego miłosierdzia. Na chodnikach, miejskich placach, podwórkach czy rogach ulic odmawiamy krótką, ale jakże gorącą modlitwę. Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników.
W minionym roku do modlitwy włączyli się katolicy z ponad 500 miast w Polsce i na świecie.

Jedni stoją w parach lub samotnie, inni organizują wielkie grupy w kilku miejscach na raz. Wszyscy mają ten sam cel i to samo gorące pragnienie: uprosić Bożego miłosierdzia.

Także i w tym roku zapraszamy do modlitwy wszystkich wierzących. Modlitwa ostatniej szansy, ratunku dla świata, jest dziś szczególnie potrzebna. Nie możemy więc nie zapraszać do niej wszystkich, nawet z najdalszych zakątków naszego globu.

W tym roku będziemy modlić się o jedność. Widzimy głębokie podziały w Kościele Powszechnym, widzimy jaskrawo to, co nas dzieli. Nie tylko to, co rozdziela wierzących i niewierzących, ale także to, co głęboko dzieli naszą wspólnotę. Dlatego chcemy prosić Pana o dar jedności dla Kościoła.

Wraz z wspólnotami parafii p.w. Św. Izydora i NMP Matki Kościoła w Markach, jak co roku podejmiemy modlitwę na ulicach naszego miasta:
1. Piłsudskiego/Bandurskiego
2. Piłsudskiego/Fabryczna
3. Piłsudskiego/Sosnowa (w lasku)
4. Piłsudskiego/Szkolna
5. Piłsudskiego/Małachowskiego
6. Bandurskiego/Okólna
7. Lisa Kuli (przy ZUK)
8. Lisa Kuli/przed Ząbkowską
9. Okólna/Słoneczna
10. Sportowa/Generała Zajączka
11. Generała Zajączka/Dzika
12. Główna/Wiśniowa {Zieleniec)

Zachęcamy do podjęcia modlitwy mieszkańców naszego miasta.
Więcej o przedsięwzięciu można dowiedzieć się ze strony organizatorów:
www.iskra.info.pl

Informacja: Marek Kroczek, Prezes Akcji Katolickiej Marki

Komentarze: 1

  1. jac pisze:

    21 wiek :)

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 66, generowano: 0,548s)