Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga

Stowarzyszenie
Marki-Pustelnik-Struga
ul. Ząbkowska 64, 05-270 Marki

22 781 23 08,
501 550 416
tpaciorek@wp.pl

Konferencja z Polakami, którzy ratowali Żydów.

Szanowni Państwo,

w niedzielę, 28 maja br., w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie będzie miała miejsce konferencja pt. Polska wieś ratująca Żydów. Spotkanie przyjmie niezwykłą formę, albowiem głos zabiorą świadkowie wydarzeń, którzy opowiedzą o tym jak ich rodziny ratowały Żydów przed zagładą.

Konferencja została podzielona na dwa bloki. Pierwszy rozpocznie się o godz. 14., drugi o 15.30. Uczestnicy konferencji obejrzą krótkie materiały filmowe o Polakach ratujących Żydów, a także spotkają się z ludźmi, którzy – mimo upływu lat – wciąż pamiętają, jak ich rodziny narażały życie, by pomóc Żydom. Każda część zakończy się dyskusją. Organizatorzy zapewniają, że każdy będzie mógł zabrać głos.

Zachęcamy, by w to niedzielne popołudnie wybrać się na Krakowskie Przedmieście do CBR i spotkać się z bohaterami, którzy nie pozostali obojętni na los swoich sąsiadów.

Na spotkanie zaproszeni są wszyscy, którzy chcą poznać historie sąsiedzkiej pomocy na terenie polskiej wsi w czasie II wojny światowej. Konferencji będzie towarzyszyć wystawa „Polska wieś ratująca Żydów”, która w budynku Biblioteki będzie dostępna jeszcze przez ok. miesiąc po spotkaniu.

Konferencja i wystawa „Polska wieś ratująca Żydów” są finansowane przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Spotkanie jest organizowane przez Fundację Righteous for the World oraz Centralną Bibliotekę Rolniczą. Pomiędzy blokami organizatorzy przewidują przerwę kawową z poczęstunkiem. Wstęp wolny.

 

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 59, generowano: 0,532s)