Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

Koncert Zimowy Ogniska Muzycznego MOK – relacja

2010-01-24 oncert zimowy 020Zgodnie z piękną tradycją 24 stycznia 2010 odbył się w Mareckim Ośrodku Kultury Doroczny Koncert Zimowy. Tego dnia uczestnicy zajęć Ogniska Muzycznego prezentowali wybrane utwory, które przygotowywali specjalnie na tę okazję podczas swoich zajęć w klasach pianina, elektronicznych instrumentów klawiszowych oraz gitary prowadzonych przez doświadczonych pedagogów: Ryszarda Mulrczyka i Krzysztofa Zajkowskiego, który również był kierownikiem artystycznym koncertu.

Publiczność bardzo dopisała (ponad 120 osób) – widownię wypełniły po brzegi rodziny i przyjaciele młodych muzyków oraz sympatycy MOK, którzy niezrażeni zimową pogodą przybyli podziwiać, wspierać i nagradzać brawami ich popisy instrumentalne.

W koncercie wzięło udział 33 uczestników, z czego najliczniej była reprezentowana klasa pianina – wystąpiło aż 25 uczniów. Na elektronicznych instrumentach klawiszowych zagrały 2 osoby a na gitarze 6 osób. Podczas koncertu można było wysłuchać zarówno kolęd i melodii bożonarodzeniowych z różnych stron świata, melodii tradycyjnych i popularnych, ale też utworów najznakomitszych kompozytorów takich jak Fryderyk Chopin, Gerorges Bizet, Antonio Vivaldi czy Ludvig von Bethoveen – przygotowanych stosownie do wieku i poziomu zaawansowania uczestników zajęć.

Koncert bez wątpienia był dużym wydarzeniem artystycznym – świadczy o tym zarówno zainteresowanie słuchaczy oraz ogromne zaangażowanie młodych muzyków i wysoki poziom prezentowanych przez nich utworów. Koncert Ogniska Muzycznego jest dla uczniów ogromnym przeżyciem – dla niektórych jest to pierwszy publiczny występ, więc samo pokonanie tremy i prezentowanie swoich umiejętności przed publicznością jest dużym doświadczeniem, którego wartości trudno nie docenić. Koncerty uczniów Ogniska Muzycznego są również bardzo ważne dla rodziców i opiekunów naszych uczniów. Prezentowane umiejętności są potwierdzeniem całorocznej pilnej pracy dzieci i młodzieży i zaangażowania pedagogów.

Kolejny impreza z tego cyklu – Koncert Letni - odbędzie się w czerwcu, ale zapraszamy na niego już dziś - z pewnością będzie on nie mniej udany!

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 52, generowano: 0,552s)