Szkoła Podstawowa nr 5

Zespół Szkół nr 2
im. Prymasa Tysiąclecia

ul. Wczasowa 5, 05-261 Marki
22 781-18-57, zs2@marki.net.pl

Zespół Szkół nr 2

Zespół Szkół nr 2
im. Prymasa Tysiąclecia

ul. Wczasowa 5, 05-261 Marki
22 781-18-57, zs2@marki.net.pl

Koncert Młodych Talentów w ZS2

DSC08534_1Wiosenne Koncerty Młodych Talentów odbywają się w Zespole Szkół nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia już od 12 lat i zawsze stanowią niezwykłe wydarzenie kulturalne dla lokalnej społeczności. Tym razem koncert był jeszcze bardziej wyjątkowy, szczególny i wspaniały. A to za sprawą z jednej strony muzycznych talentów rozkwitających w murach w/w szkoły, absolwentów , których talent widoczny jest już w pełnym rozkwicie oraz młodzieży gimnazjalnej, która w ramach projektu edukacyjnego także koncert z całą oprawą wspaniale przygotowała.

Koncert Młodych Talentów to impreza, w której co roku wobec rodziców i lokalnego środowiska prezentują swe talenty wokalne, instrumentalne i taneczne utalentowani muzycznie uczniowie.

W tym roku organizatorzy postanowili zaprosić do udziału w koncercie również absolwentów, którzy już rozstali się ze szkołą, ale nie rozstali się z muzyką. Ponadto koncertowi muzycznemu towarzyszyła wystawa prac plastycznych młodych artystów oraz prawdziwych dzieł sztuki absolwentki Olgi Warabidy (obrazy olejne i grafika komputerowa).

Koncert rozpoczął chór szkolny, przepięknym 2-głosowym utworem J. Maklakiewicza ,,Wiosna”. A potem były występy solistów – instrumentalne, wokalne , taneczne, przeplatane utworami chóralnymi i zespołowymi. Słuchacze niestrudzenie nagradzali wielkimi brawami naszych młodych (i bardzo młodziutkich) pianistów, gitarzystów, piosenkarzy. Były też skrzypce, perkusja, wielogłosowe śpiewy a cappella, wspaniałe tańce boogie woogie. Było mnóstwo ciepłych słów, informacje o zdobytych nagrodach, rozwoju kariery… Szczególnie ciepło publiczność przyjęła profesjonalne występy naszych absolwentów. Wspaniale zaprezentowały swe umiejętności wokalne i pianistyczne Agnieszka Sobota i Justyna Banaszek, a grą na wiolonczeli zachwyciła Krystyna Wiśniewska, laureatka wielu nagród ogólnopolskich i międzynarodowych.

Wspaniałą dekorację (którą można podziwiać na zdjęciach) wykonała nauczycielka plastyki Katarzyna Skłudzka.

Afisze, programy, informatory przygotowali uczniowie drugich klas gimnazjum, kierowani i inspirowani przez p. Ewę Wójcik i p. Elżbietę Jałosińską. Nad programem muzycznym czuwała p. Elżbieta Suchecka, a do pomocy włączyli się też inni nauczyciele, na czele z Dyrektorami Szkoły. Dużo pracy, ale warto było. Zgromadzona publiczność długo oklaskiwała młodych artystów.

A działo się to wszystko w piątkowy wieczór 20 maja 2011r. Oto fotorelacja.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 58, generowano: 0,559s)