Kolejne zwycięstwo na koncie Marcovii. Hat-trick Dawida Sawickiego!

Marcin Boczoń Marcovia

30 października 2016    22:02

Sobotnie zwycięstwo z Legionem Warszawa było dla zawodników Konrada Kucharczyka kolejnym krokiem w kierunku upragnionego pierwszego miejsca w tabeli. Wprawdzie komplet punktów nadal nie pozwolił wyprzedzić Drukarza, ale Marcovia znowu udowodniła, że będzie się liczyć w walce o fotel lidera w kończącej się niebawem rundzie jesiennej.

Pojedynek z Legionem powinien zostać rozstrzygnięty w ciągu pierwszych 20 minut, ale w tym czasie zamiast czterech bramek Marcovia zdobyła tylko jedną za sprawą Marcina Rojka. Wcześniej ten sam zawodnik oddał strzał, który zatrzymał się na poprzeczce. Z kolei Hubert Dałek i Piotr Bielecki zamiast do siatki porządnie obili słupek. Przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji, ale nie pierwszy raz w tej rundzie mocno szwankowała skuteczność. W 24 minucie bramkarza Legionu pokonał powracający do wysokiej formy Dawid Sawicki. Napastnik z Marek swoje trafienie zadedykował niedawno narodzonej córce Lence.

Zgromadzeni w zimną, deszczową sobotę widzowie byli przekonani, że worek z bramkami zostanie na dobre rozwiązany. Niestety podopieczni Konrada Kucharczyka błyskawicznie sprezentowali gościom dwa gole, które ku ogromnemu zaskoczeniu doprowadziły do wyrównania. I choć przewaga Marcovii była momentami wręcz miażdżąca to po 45 minutach mieliśmy remis, który pozwalał Legionowi wierzyć, że może coś jeszcze w Markach ugrać.

Druga odsłona mimo wciąż bardzo słabej skuteczności nie dała jednak gościom żadnych złudzeń. Dwa kolejne trafienia Dawida Sawickiego pozwoliły mu bowiem nie tylko skompletować hat-tricka, ale przede wszystkim zapewnić swojej drużynie zwycięstwo 4:2. Niewątpliwe cieszy kolejny komplet punktów, który pozwala utrzymać bezpośredni kontakt z prowadzącym w tabeli Drukarzem. Martwić może jedynie słaba skuteczność, która w innym pojedynku może się w nieoczekiwany sposób zemścić. W mareckim zespole szansę debiutu otrzymał w sobotę Andrzej Pietrucha, który odgrywa bardzo ważną rolę w rezerwach Marcovii. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził natomiast inny przedstawiciel "dwójki", Patryk Sztanka. Być może dla niego okazja do debiutu nastąpi w którymś z ostatnich jesiennych pojedynków z Sokołem Celestynów lub AGAPE Białołęka.

Warto podkreślić, że prowadzony przez Michała Ogórka zespół rezerw zajął pierwsze miejsce na koniec rundy jesiennej klasy "B". Markowianie zakończyli tegoroczne zmagania z przewagą czterech oczek nad Coco Jambo Warszawa i Wisłą Jabłonna.