Kolejne sukcesy UKS Struga

20 kwietnia 2011    21:37

Srebro dla Marty_1W dniach 16-17.04.2011 czworo zawodników naszego klubu, będących jednocześnie uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupnie uczestniczyło w IX Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół i UKS-ów w warcabach klasycznych, które odbyły się w Lipnie koło Leszna. Do Lipna przyjechało 77 zawodników z kilkunastu Szkół Podstawowych z całej Polski oraz kilkunastu zawodników z Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych.

W turnieju indywidualnym, w kategorii klas I-III chłopców Martin Banaszek zdeklasował rywali, zajmując pierwsze miejsce z kompletem punktów. Marta Bańkowska wywalczyła srebro w kategorii klas IV-VI dziewcząt. W tej kategorii walka była bardzo emocjonująca do ostatniej partii. Przez większość turnieju to Marta była liderką w swojej kategorii, wyprzedzając kolejną zawodniczkę jedynie małymi punktami. Niestety po ostatniej wygranej partii, Marta znalazła się na drugiej pozycji - zadecydowało o tym dopiero trzecie wartościowanie. Bogdan Bańkowski oraz Ida Zając zajęli wysokie czwarte miejsca w swoich kategoriach.

Wysokie pozycje zawodników w turnieju indywidualnym sprawiły, że nasza czwórka wywalczyła w klasyfikacji drużynowej Złoto dla swojej szkoły.

Nie na tym jednak koniec sukcesów! W klasyfikacji UKS-ów naszej reprezentacji udało się wywalczyć 3 miejsce. Brąz cieszy tym bardziej, że nasz klub reprezentowała zaledwie czwórka warcabistów, w innych klubach punkty zbierała szóstka zawodników.