PO w Markach

Koło Platformy Obywatelskiej RP
w Markach

kontakt@marki-platforma.org
511 077 631

Kolejne rządowe pieniądze dla Marek

Kolejna inwestycja realizowana w tym roku w Markach otrzyma rządowe wsparcie. Po dofinansowaniu budowy kompleksu boisk wielofunkcyjnych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012″ rzad wesprze budowę placu zabaw w ramach programu „Radosna Szkoła”.

Przpomnijmy, że pierwszą inwestycją jaka otrzyma dotację z budżetu państwa jest, dzięki staraniom Rady Miasta, budowa ogólnodostępnego kompleksu boisk wielofunkcyjnych z zapleczem sanitarnym w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012″, który zlokalizowany zostanie u zbiegu ulic Stawowej i Brzozowej. W poniedziałek, 21 marca, Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę w sprawie wsparcia budowy mareckiego Orlika kwotą 333 tys. zł. Taką samą kwotą inwestycja ta zostanie zasilona z budżetu państwa.

Kolejną inwestycją, która otrzyma państwową dotację jest budowa placu zabaw przy Zespole Szkół Specjalnych na ul. Kasztanowej. Jest to zadanie realizowane ze środków powiatu wołomińskiego, przygotowane przez władze powiatu poprzedniej kadencji. Całkowity koszt budowy placu zabaw na ul. Kasztanowej wyniesie 133 850 zł, z czego wsparcie rządowe to 47% tej kwoty.

Paweł Pniewski
http://pniewski.wordpress.com

Komentarze: 2

 1. Roman Woźniak pisze:

  Mam takie pytanie natury technicznej. Czy murawa będzie zakupiona w firmie Filipa Keniga koleżki byłego ministra i skarbnika PO Mirosława Drzewieckiego vel. „MIRO”, za trzykrotnie wyższa cenę.
  Myślę, że Filip Kenig uczestnicząc w ministerstwie w przygotowywaniu projektu zadbał o naszą młodzież i dzieci, aby podczas gry w piłkę nie nabawili się jakiejś kontuzji, co gwarantuje toksyczny produkt chiński wysokości 40mm dostępny tylko w jego firmie.
  Zastanawiam się tylko czy nasze miasto stać na tak ekskluzywny produkt? Ale może jestem przewrażliwiony! Cóż niech żyje się lepiej!

 2. Paweł Pniewski pisze:

  Szanowny Panie Romanie,
  Zdecydowanie jest Pan przewrażliwiony. Zamawiający, czyli w tym przypadku Miasto Marki, ogłaszając przetarg ma do wyboru jeden z DWÓCH wariantów, który może zapisać w SIWZ (Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia) dotyczący jakości sztucznej trawy użytej do budowy jednego z boisk. Do budowy mareckiego Orlika użyta zostanie sztuczna trawa o wysokości włókna min. 60 mm posiadająca certyfikat Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej FIFA 1 STAR. I na taki ekskluzywny produkt nasze miasto stać.
  Pozdrawiam

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 56, generowano: 0,532s)