Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Karta Markowianina

Wczoraj otrzymaliśmy informację, że Rada Miasta Stołecznego Warszawy nie zdąży uchwalić w 2013 roku uchwały dotyczącej zniżek do komunikacji miejskiej w ramach Karty Markowianina. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, złożony proces przygotowania i zatwierdzenia projektu powoduje, że uchwała w sprawie Karty Markowianina nie może być zatwierdzona w terminie grudniowym. Ze względu na konieczność zebrania opinii innych biur Urzędu m.st. Warszawy głosowanie nad projektem odbędzie się 16 stycznia 2014 roku. Oznacza to, że ? uwzględniając konieczność publikacji Uchwały przed wdrożeniem ? oferta tańszych biletów mogłaby zostać wprowadzona w Markach z dniem 1.03.2014 r.
W związku z zaistniałą sytuacją sugerujemy mieszkańcom Miasta Marki korzystającym z komunikacji miejskiej dokonania zakupu okresowych biletów ZTM jeszcze w 2013 roku. Dzięki takiemu zabiegowi, pasażerowie unikną podwyżki cen biletów (od 1.01.2014) do czasu wprowadzenia Karty Markowianina (od 1.03.2014)

Sylwia Matusiak

Zastępca Burmistrza Miasta Marki

Komentarze: 5

 1. Beata Łubnicka pisze:

  Proszę o wyjaśnienie pewnej kwestii.
  Jestem zameldowana w Markach od zawsze, od zawsze też tu mieszkam. Od kilku lat podatek płacę w Warszawie, rozliczając się wspólnie z mężem, zameldowanym i mieszkającym w Warszawie. Czy wobec tego mogę liczyć na Kartę Markowianina? Czy aby ją otrzymać, to podatek za 2013 powinnam rozliczyć we właściwym dla meldunku US, czyli w Wołominie?
  Proszę o odpowiedź.

 2. DK pisze:

  Po co karta markowianina lepiej wyrobić kartę warszawiaka, nie trzeba będzie kupować kwartalnych biletów. To lepsze rozwiązanie. Rozliczyć po 01.01.2014 podatek w Warszawie i wyrobić kartę.

 3. Sitarski pisze:

  I co z kartą warszawiaka płacić drożej za drugą strefę?

 4. Markowianin od 16 lat pisze:

  Mieszkamy w Markach i tu płacimy podatki od ponad 15 lat ale nasze starsze dzieci uzęszczają do szkół w Warszawie i mają karty miejskie tylko na pierwsza strefę: mieszkamy tak blisko Warszawy że to wystarcza.
  Wprowadzenie zniżek wyłącznie za drugą strefę wprost wpycha mnie w rozliczanie podatku w Warszawie …. Tak samo jak nieprzyjecie mojego trzeciego dziecka do publicznego przedszkola w Markach …. Dziękuje Ci Marki, Do widzenia!

 5. NN pisze:

  Juz na poczatku, mijającego właśnie 2013 roku. Rada Miasta Marki obiecywała swoim mieszkańcom tańsze o 30 % bilety komunikacji miejskiej.Do dnia dzisiejszego z obietnicy nie wywiązali się,wiec nie mam pojecia po co składac nowe obietnice i mydlić ludziom oczy jak i tak nic nie idzie ku lepszemu tylko pogarsza sie???

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 59, generowano: 0,610s)