Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga

Stowarzyszenie
Marki-Pustelnik-Struga
ul. Ząbkowska 64, 05-270 Marki

22 781 23 08,
501 550 416
tpaciorek@wp.pl

Jubileuszowa wystawa

 

Jedną z form uczczenia jubileuszu 100-lecia parafii pw. Św. Izydora Oracza w Markach (1917-2017) było przygotowanie okolicznościowej wystawy, eksponowanej na 20 planszach na zewnątrz świątyni, po obu stronach alei prowadzącej do kościoła.

Wystawa ukazuje życie kościoła i parafii na przestrzeni blisko 120 lat. Bowiem sam kościół został wzniesiony w 1899 r., a parafia powstała 18 lat później.

Autorem wystawy jest Zbigniew Paciorek przy wydatnej współpracy technicznej Arkadiusza Wasążnika z firmy  „AND skład i druk” mającej swoją siedzibę w Markach – Pustelniku przy ul. Piłsudskiego.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania. Ks. proboszczowi Kazimierzowi Sztajerwaldowi – za pokrycie wszystkich kosztów związanych z wystawą. Panom: Jackowi Michalskiemu, Jerzemu Michalakowi i jego pracownikowi MarcinowiRobertowi Mielczarkowi i Darkowi Chmielewskiemu - za pomoc w niełatwym zamocowaniu sztalug z planszami.

Mam nadzieję, że prezentowana wystawa przyczyni się nie tylko do wzrostu zainteresowania dziejami najstarszej w Markach świątyni i placówki parafialnej, ale i do dalszego rozbudzania życia religijnego.

Zbigniew Paciorek

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 55, generowano: 0,595s)