Jest wykonawca – będzie hala

sg_01.jpgWydział Inwestycji Urzędu Miasta poinformował o wyborze oferty na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 4. Do realizacji zamówienia wybrano ofertę złożoną przez firmę ?Giga Konsorcjum? z Warszawy.Cena wybranej oferty wynosi 9 142 184,21 zł brutto.

Wypada mieć nadzieję, że protestów nie będzie i budowa sali gimnastycznej, a właściwie hali widowiskowo-sportowej ruszy na wiosnę.

sg_01.jpg

Budynek sali gimnastycznej połączony jest bezpośrednio z budynkiem szkolnym. Konstrukcyjnie stanowi samodzielny obiekt. Ponieważ przeznaczony jest do prowadzenia szkolnych zajęć sportowych, został połączony funkcjonalnie z istniejącym budynkiem szkolnym.
W strefie dla uczniów i zawodników przewidziano:

  • przejście ze szkoły poprzez hol/łącznik
  • salę sportową – boisko ma wymiary 22×44 [m], z polami głównymi do piłki ręcznej(20×40), do piłki koszykowej(15×28), do tenisa(10,97×23,77), do siatkówki 9×18.
  • 2 zespoły sanitarne czyli przebieralnie oraz umywalnię i wc przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
  • pokój dla trenerów, nauczycieli WF, z łazienką, z funkcją pokoju kontrolnego
  • pokój sędziów z łazienką
  • stanowisko spikerskie
  • 2 sale pomocnicze uzupełniające
  • 4 zespoły sanitarne czyli przebieralnia oraz umywalnia i wc, po dwa przy każdej Sali
  • 2 pokoje instruktorów-trenerów

Obiekt został przystosowany do pełnienia funkcji wielofunkcyjnego ośrodka rekreacyjno-sportowego, organizowania imprez środowiskowych, uprawiania sportu przez okolicznych mieszkańców, itp. Stąd też utarła się już potoczna nazwa ? Hala Widowiskowo-Sportowa. Dlatego też w strefie ogólnej, przy wejściu, w holu głównym zaprojektowano kasę, szatnię, sanitariaty oraz bufet-kawiarenkę. Widownię zaprojektowano na antresoli. Przewidziano 330 miejsc siedzących.

W strefie administracyjnej zaprojektowano 4 pokoje biurowe oraz 2 wc.
Ponadto magazyn na sprzęt sportowy, magazynek gospodarczy, pomieszczenia techniczne.
Cały obiekt przystosowany ma być do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.

W. Karpiński
Źródło: Biuletyn Informacji Publicznej
http://bip.marki.pl/pl/bip/przetargi/2007/54

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 48, generowano: 0,518s)