Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

„Jest to mały, ale ważny krok”

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Wojewoda podpisał Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej, dla Obwodnicy Marek.

Zezwolenie dotyczy rozbudowy drogi ekspresowej S8 na 2,2 km odcinku, biegnącym od węzła ?Marki? do węzła ?Drewnica? (na terenie gminy Marki oraz gminy Zielonka). Projektowany fragment rozpoczyna się na połączeniu z wybudowanymi jezdniami drogi ekspresowej S8 w węźle Marki, w okolicy przecięcia z ul. Wojskiego (w Markach), następnie przetnie ulice: Szpitalną i Ząbkowską (w Markach), Marecką (w Zielonce).

W ramach inwestycji przewidziano m.in. budowę 2 jezdni po 3 pasy ruchu, 2 mosty nad rzeką Długą, wiadukty, ekrany akustyczne i odwodnienie.

Nawiązując do tytułu konferencji (Krok ku Obwodnicy Marek), jest to mały, ale ważny krok. Podpisana dzisiaj decyzja dotyczy tylko małej części inwestycji. Martwi jednak przedłużająca się procedura przetargowa na II etap. Na pewno cieszy nas, że wojewoda mimo to jednoznacznie stwierdził, iż koniec 2016 roku jest realną datą oddania Obwodnicy Marek do użytku ? w komentarzu dla mediów stwierdził Janusz Werczyński, burmistrz Marek.

WPiR

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 53, generowano: 0,527s)