Jest poprawa!

Marcin Brzeziński

 2 października 2009    09:45

Pomóż Maćkowi Dobre wieści od Maćka! W maju i wrześniu wykonano badania rozonansem magnetycznym w szpitalu przy ul. Banacha 1A. Guz ulega zmniejszeniu! Kolejną pozytywną reakcją są plany budowy Ośrodka Radioterapii Hadronowej, który wspomoże walkę z rakiem.
Materiał filmowy "Po Twojej Stronie"
Państwo Jastrzębscy spłacają dług zaciągnięty wśród ludzi. Z zainteresowaniem śledzą wiadomości dotyczace leczenia naświetlaniami protonowymi komórek rakowych, wspomagają i udzielają swoich kontaktów ze specjalistami i oddziałami zagranicznymi. Każdy, kto ma doczynienia z rzadkimi przypadkami objawów raka, w szczególności ze STRUNIAKIEM - guzem podstawy czaszki, może skontaktować się poprzez e-mail: DarekJ@dcs.pl. Państwo Jadwiga i Dariusz Jastrzębscy służa pomocą i przypominają: "Jeżeli nie ma możliwości leczenia w Polsce, można znaleźć ją za granicą".

Rzecznik NFZ, p. Edyta Grabowska-Woźniak: "Jeżeli lekarz diagnozuje pacjenta i stwierdza, że jedynym ratunkiem dla tego pacjenta w jego chorobie jest terapia lub procedura nie wykonywana w na terenie Polski, wówczas ośrodek, w którym ten lekarz pracuje, ma prawo skierować do Narodowego Funduszu Zdrowia wniosek o planowe leczenie takiego pacjenta za granicą, motywując prośbę tym że leczenie w Polsce jest nie dostępne dla pacjenta, jest niewykonywalne."

Opisy badań


Data badania: 19.05.2009

"W porównaniu do badania poprzedniego z 20-02-2009 roku częściowa regresja wielkości dolnej części masy guza zlokalizowanej na poziomie nosogardła i do przodu od łuku przedniego C1. Poprzednio wymiary zmiany w tej lokalizacji wynosiły około 50x30mm, obecnie około 40x21mm."

Lekarz opisujący: dr n. med. Edyta Maj

Data badania: 03.09.2009

"W porównaniu do badania poprzedniego z 19-05-2009 roku wyraźna regresja wielkości guza podstawy czaszki obejmującego kość klinową po stronie lewej, który towarzyszy przebiegowi tętnicy szyjnej wewnętrznej. [...] Duża regresja wielkości guza po stronie lewej. Pomiędzy trzonem kości klinowej a kanałem tętnicy szyjnej wewnętrznej prawej prawdopodobnie resztka guza o wymiarach 5/16mm, która nie uległa zmianie w porównaniu do badania poprzedniego."

Lekarz opisujący: spec. radiolog Krzysztof Milczarek

Nagłośnienie sprawy zaprocentowało


Superośrodek do walki z rakiem


Artykuł opublikowany na portalu Moje Miasto Warszawa data: 20.02.2009

"Do 2015 roku w Warszawie ma powstać Ośrodek Radioterapii Hadronowej. Pozwoli na znacznie skuteczniejszą walkę z nowotworami niż tradycyjne radioterapie.
O tym, że w stolicy powstanie supernowoczesny ośrodek do walki z rakiem zdecydowało kilka dni temu Konsorcjum Narodowego Centrum Radioterapii Hadronowej. Placówka ma stanąć przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na Ochocie.

Będzie to drugi, po Krakowie, tego typu ośrodek w Polsce. Szacowany koszt budowy może wynieść nawet 160 mln euro. Cześć pieniędzy na jego stworzenie ma pochodzić z funduszy unijnych.

Według specjalistów, dzięki małej liczbie powikłań popromiennych, radioterapia hadronowa jest znacznie bezpieczniejszym sposobem na walkę z nowotworami, niż tradycyjna radioterapia."

Czytaj więcej

Stanowisko radioterapii protonowej nowotworów oka powstaje w Krakowie


Artykuł opublikowany na portalu Nauka w Polsce data: 14.05.2009

"Jedyne w Europie Wschodniej stanowisko do radioterapii protonowej nowotworów oka zacznie wkrótce działać w Krakowie - poinformował dr Maciej Budzanowski z krakowskiego Instytutu Fizyki Jądrowej (IFJ) PAN. "Stanowisko do radioterapii protonowej nowotworów oka jest gotowe, pierwsi pacjenci w ciągu pół roku będą mogli być przyjęci. Będzie to jedyne tego typu stanowisko w Europie Wschodniej. Ta terapia jest o tyle dobra, że można leczyć czerniaka gałki ocznej bez szkody dla oka; pacjent widzi. Stanowisko przechodzi akredytację medyczną. Projekt, nad którym pracujemy jest na ukończeniu" - powiedział Budzanowski."

Czytaj więcej

Śląsko-Małopolskie Konsorcjum Onkologii


Artykuł źródłowy serwisu Nauka w Polsce, opublikowany na portalu Expertia.pl data: 06.05.2009

"Lepsza jakość i skuteczność leczenia pacjentów, oszczędność na aparaturze i świadczeniach refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia ? to cele zawiązanego w Gliwicach 28 kwietnia Śląsko-Małopolskiego Konsorcjum Onkologii.

Tworzą je Instytuty Onkologii w Gliwicach i Krakowie oraz Instytut Fizyki Jądrowej w Krakowie. Wszystkie te ośrodki od lat cieszą się dużą renomą i współpracują z wiodącymi placówkami w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Konsorcjum swoimi działaniami obejmie wszystkie ośrodki onkologiczne w dwóch województwach w celu zapewnienia chorym jednolitych pod względem standardów, a dzięki temu bardzo skutecznych metod leczenia."

Czytaj więcej

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry