Jesienne nowości...

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 28 września 2009    14:36

Verena Wermuth
"Zakazana Żona"

Niewiarygodna, ale prawdziwa historia dramatycznych losów pewnej miłości, którą do tej pory okrywało milczenie. W swojej pasjonującej książce Autorka przedstawia losy miłości do arabskiego szejka, który przez lata zataja swoje pochodzenie. Pokazuje problemy wynikające z różnic kulturowych, z wszechwładzy islamskich praw i tradycji oraz bezwzględnego podporządkowania władzy rodziny. Pewnego dnia Verena widzi już tylko jedno wyjście: bez uprzedzenia zrywa kontakt z ukochanym i znika bez śladu

Andrzej Witko
"Anna Jantar"

Jaka naprawdę była Anna Jantar, jak wyglądało jej życie i kariera? Na te pytania odpowiada wyjątkowa książka, napisana w arcyciekawej formie, która sprawia, że jej lektura jest niezwykłym przeżyciem, pozwalającym cofnąć czas i wstrzymać prawa przemijania. Książka przygotowana jest w formie fascynującego dialogu z Anną Jantar, rozmowy dotyczącej jej życia, kariery, zainteresowań, jej miłości i tęsknoty, planów i marzeń. To bogato ilustrowany materiał, który pozwala poznać ją z tej nieznanej dotychczas strony, jako kobietę inteligentną, otwartą, czasem ironiczną, ale zawsze pełną ciepła i serdeczności pozwala odkryć jej niezwykłą drogę rozwoju od początkującej piosenkareczki, po dojrzałą artystkę, która ginąc w tragicznej katastrofie lotniczej w wieku dwudziestu dziewięciu lat, była u szczytu sławy. To książka pełna uczuć i emocji, łez wzruszenia i subtelnych żartów, to realna rozmowa, choć brzmiąca nieco jak głos z zaświatów.

Madeleine Goldstein i Serge Filippini
"Jeszcze się spotkamy. Miłość ponad piekłem"

Co czuje kobieta, której przyszło urodzić dziecko w Auschwitz? Czy można odbudować związek po latach strachu przed komorą gazową? Jakie uczucia towarzyszą ocalałym ofiarom Holokaustu podczas wizyty w Oświęcimiu? Madeleine Goldstein obnaża prawdę o warunkach w obozowych szpitalach, koszmarze transportów i codziennej selekcji, relacjach pomiędzy więźniami i nędzy. Powojenna część jej relacji jest nie mniej poruszająca ? bohaterka opowiada o rodzinnych dramatach, spotkaniach z ludźmi poznanymi w obozach, podróży do Izraela oraz pracy na rzecz organizacji deportowanych. Wspomnienia 87-letniej obecnie kobiety to także odważny protest przeciwko niektórym współczesnym politykom kwestionującym istnienie nazistowskich obozów śmierci.

Maria Nurowska
"Listy miłości"

Ile można mieć tożsamości? Czy zatajanie prawdy i podwójne życie nie kłócą się z prawdziwą miłością? Losy bohaterki Nurowskiej są niezwykle powikłane. Nastoletnia Żydówka Elżbieta Elsner, by uchronić siebie i ojca od śmierci głodowej w getcie, decyduje się na prostytucję. Jeden z klientów domu publicznego, wysoki rangą esesman, załatwia jej kenkartę i organizuje ucieczkę na aryjską stronę. Bohaterka, już jako Krystyna Chylińska, za sprawą przypadku trafia do mieszkania doktora Korzeckiego. Pomiędzy żydowską dziewczyną a polskim lekarzem, późniejszym adresatem nie wysłanych listów, rodzi się uczucie, które przetrwa dziesiątki lat. Nowa rodzina, związek z ukochanym mężczyzną, praca tłumaczki ? można by pomyśleć, że wszystko to gwarantuje szczęście. Tyle że wojenna trauma wciąż jest żywa. Poza tym nieoczekiwanie pojawia się ten drugi ? niczym upiorny cień z getta?

Eric-Emmanuel Schmitt
"Marzycielka z Ostendy"

Kim jest marzycielka z Ostendy? Starą, samotną kobietą czy osobą, która odrzuciła lęk i zagrała z losem o najwyższą stawkę? Położywszy na szali własne szczęście, zaryzykowała i zrealizowała swe największe pragnienie. Nagrodą była miłość. Pięć opowiadań. Pięć marzeń. Pięć historii. Potęga pamięci, miłości, a może dotyku? Uczucie silniejsze niż upływający czas. Piękno odkryte w słowach, małżeństwo scalone przez śmierć, książka obarczona fatum, a wreszcie pamięć, jedyny strażnik naszych wspomnień. Literatura, która przywraca wiarę w marzenia. Bohaterowie najnowszych opowiadań Erica-Emmanuela Schmitta są zwyczajnymi ludźmi. Wyróżnia ich jedno - ryzykują, by spełnić swoje marzenia. Nie zawsze wygrywają, ale gdy już im się uda - nic nie może stanąć na ich drodze do szczęścia. Są podobni do nas, bo przecież wszyscy mamy pragnienia. Te małe, codzienne i ogromne, o podboju świata. O tym, że warto w nie wierzyć, nie trzeba nikogo przekonywać.

Kobieta w Berlinie. Zapiski z 1945 Roku
Jeden z najbardziej zadziwiających powojennych dokumentów. Dziennik anonimowej trzydziestoletniej Niemki, prowadzony przez dwa miesiące 1945 roku, od 20 kwietnia (dnia ostatnich urodzin Hitlera) do 22 czerwca. Wstrząsający opis życia codziennego w zrujnowanym Berlinie i przerażające świadectwo tego, co działo się  po wkroczeniu Rosjan. Opowieść o gehennie, poczuciu sprawiedliwości i strachu przed zemstą.

Antony Beevor
"Stalingrad"

Jedna z najlepszych książek historycznych ostatnich lat!
Pełen dramatyzmu, wciągający i trzymający w napięciu obraz najdłuższej bitwy II wojny światowej.
Stalingrad Beevora został opublikowany w 26 krajach, zdobywając uznanie czytelników na całym świecie i stając się międzynarodowym bestsellerem. Książkę uhonorowano prestiżowymi nagrodami: Samuel Johnson Prize, Wolfson Prize for History oraz Hawthornden Prize for Literature. Na kartach książki Beevora bohaterstwo i poświęcenie zwykłych żołnierzy splata się z bezwzględnością nazistowskich i komunistycznych decydentów. Stalingrad pozwala spojrzeć na ówczesne wydarzenia z wielu perspektyw: przeżywających rozterki dowódców, doświadczających potwornej tragedii mieszkańców miasta, skazanych na zagładę niemieckich żołnierzy. Autor w pasjonujący sposób maluje zarówno manewry milionowych armii przeprowadzane na ciągnącym się setki kilometrów stepie, jak i klaustrofobiczne obrazy walki wręcz w ruinach miasta.

Henning Mankell
"Morderca bez twarzy"

Kto był w stanie zabić parę starych rolników w szwedzkiej wiosce, a potem pójść do stajni, aby nakarmić ich konia? Umierająca kobieta zdążyła wyszeptać tylko jedno słowo: zagraniczny. Komisarz Wallander poświęciłby się sprawie bez reszty, gdyby nie kryzys wieku średniego i odejście żony. Co gorsza, nieustannie wydzwania doń anonimowy rasista, grożąc podpaleniem obozu dla uchodźców, a w mieście zostaje zastrzelony Somalijczyk...

Paul Johnson
"Bohaterowie"

Najnowsza książka autora "Twórców" i "Intelektualistów", dopełniająca bestsellerową trylogię. Zbiór szkiców o "bohaterach" - od postaci z Biblii, przez Churchilla i Marylin Monroe, po Reagana i Jana Pawła II.

Miroslav Żamboch
"Wylęgarnia. Śmierć Zrodzona w Pradze"

Marika Zahaňská to młoda, wysportowana i niezwykle seksowna kobieta.
Pracuje jako asystentka w wyższej szkole i ? nie licząc problemów uczuciowych czy pojawiającego się czasami debetu na koncie ? prowadzi stosunkowo spokojne życie. Do czasu. W ciemnej uliczce gdzieś za Książęcą w Pradze natknie się na uzbrojonego bandytę i młodego człowieka, który pomoże jej wydostać się z tarapatów. W ciągu zaledwie kilku godzin wplącze się w niebezpieczną grę, którą prowadzą między sobą wywiad amerykański, poszukujący walizek nuklearnych i czesko-rosyjska mafia atakowana przez tajemniczych najemników. Wyjaśnienie zagadki, śmierć albo życie, znajduje się właśnie w Pradze.

Harlan Coben
"Zachowaj spokój"

Nowy bestseller mistrza thrillera, w którym niepowiązane ze sobą wątki łączą się w najmniej spodziewany sposób, ukazując dramat zwykłych ludzi zamieszanych w coś, czego znaczenia nie są w stanie pojąć. Każda rodzina ma swoje tajemnice... Rodzice Adama Baye, zaniepokojeni tym, że po samobójstwie kolegi z klasy ich szesnastoletni syn zamknął się w sobie, instalują na jego komputerze program szpiegowski. Śledzą każdy ruch chłopaka, każdy wysłany i odebrany e-mail. Ze zgrozą odkrywają wiadomość przesłaną przez anonimowego nadawcę, który każe mu siedzieć cicho. Czy Adam wie coś na temat samobójstwa? I co ma wspólnego z brutalnym zabójstwem na przedmieściach Nowego Jorku, nad którego zagadką pracuje detektyw Loren Muse? Dlaczego rodziną Baye interesuje się FBI?

Dean Koontz
"Oszukać Strach"

Dwudziestoletni pisarz Christopher Snow żyje niemal jak wampir w domu położonym w kalifornijskim miasteczku Moonlight Bay. Ze względu na rzadką chorobę genetyczną może jedynie funkcjonować w ciemności, bowiem światło jest dla niego zabójcze. Gdy ojciec Chrisa umiera na jego oczach w szpitalnym łóżku, popada w odrętwienie. Schodzi do kostnicy, by pożegnać się z ukochanym tatą i ze zdumieniem odkrywa, że jego zwłoki zostały podmienione. Co mogły oznaczać ostatnie słowa zmarłego - "zabij wszelki strach" - Komu potrzebne było jego ciało? Dlaczego zamordowano pielęgniarkę ? jedyną osobę, która mogła znać odpowiedź na te pytania? Chris wie, że jemu także grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, ale to nie powstrzyma go przed poszukiwaniem prawdy - prawdy o własnej przeszłości, o matce, która zginęła w wypadku dwa lata wcześniej. Moonlight Bay okazuje się areną przerażających eksperymentów genetycznych. Żaden z mieszkańców nie może tu czuć się bezpieczny...

Kate Andrews
"Trzynastolatki 2"

Perypetie życiowe grupki przyjaciół z gimnazjum Roberta Lowella. Co zrobić, jeśli twoja mama stara się za wszelką cenę, byś zaprzyjaźniła się z dziewczyną, której nie znosisz? Na dodatek, przy bliższym poznaniu potencjalna przyjaciółka okazuje się wcale do rzeczy... Jak poradzić sobie z przyjaciółmi, jeśli zaczyna im odbijać? A w każdym razie ty tak uważasz. No i wreszcie, co zrobić, kiedy twój własny ojciec, dotąd pochłonięty wyłącznie sprawami swoich dzieci, zaczyna się potajemnie spotykać z ... twoją nauczycielką? Kolejna część świetnie przyjętej przez czytelniczki i czytelników dżinsowej serii.

Angela Sommer-Bodenburg
"Wampirek w podróży"

To już trzecia część przygód dziesięcioletniego Antosia oraz sympatycznego wampirka i jego nietypowej rodzinki: żywiącej się mlekiem siostry, pozbawionej jeszcze groźnego uzębienia, brata w wieku dojrzewania i niebezpiecznej ciotki. Postać wampirka, który boi się ciemności, jak mówi sama autorka ma pomóc dzieciom pokonywać ich własne lęki. Antosia, wielbiciela niesamowitych lektur, czekają kolejne wyzwania. Wprawdzie rodzice postanawiają wysłać go na wakacje na wieś, ale lato wcale nie zapowiada się nudno, bo chłopiec zaprasza do wspólnej podróży wampirka. To początek licznych wydarzeń i kłopotów. Pierwszy problem sprawia przewiezienie pociągiem wampira z jego nieodłączną trumną...
Kolejny tom serii i kolejna, zabarwiona ciepłą ironią i pobudzająca wyobraźnię opowieść.

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
fot. 29

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry