Szkoła Podstawowa nr 4

Szkoła Podstawowa Nr 4
im. Stefana Grota-Roweckiego

ul. Duża 3, 05-260 Marki
22 781-12-96

„Jem drugie śniadanie”

W dniu 14.09.2015 nasza szkoła wzięła udział w kampanii „JEM DRUGIE ŚNIADANIE” jest to ogólnopolska kampania informacyjno – edukacyjna, która jednocześnie wspiera program dożywiania dzieci Pajacyk.

Celem kampanii jest wyrobienie w Polakach, a zwłaszcza w dzieciach i młodzieży, dobrego nawyku jedzenia drugiego śniadania. Regularne jego spożywanie, a także zwracanie uwagi na to, co konkretnie wchodzi w jego skład, sprzyja dobrej kondycji psychicznej i fizycznej, zapobiega otyłości, a co za tym idzie wszelkim chorobom metabolicznym, układu krwionośnego oraz zaburzeniom gospodarki hormonalnej. Wyrobienie w najmłodszych dobrych nawyków żywieniowych skutkuje zmniejszeniem prawdopodobieństwa występowania tych chorób w ich życiu dorosłym.

Zabieranie drugiego śniadania do pracy i szkoły pozwala także wykluczyć przypadkowość i nieregularność posiłków, uzupełnia składniki odżywcze, dzięki niemu nabieramy sił do dalszej pracy i jesteśmy aktywniejsi!

Zależało nam na stworzeniu trendu noszenia ze sobą pudełek z posiłkiem.  Zdajemy sobie sprawę, że to tylko fragment możliwości jakie daje udział w Kampanii „Jem drugie śniadanie”, dlatego też nie kończymy swojego udziału w akcji, starajcie się w dalszym ciągu działać w ramach promocji zdrowego odżywiania a co za tym idzie i zdrowego stylu życia.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 64, generowano: 0,560s)