Jeden wpis do ewidencji działalności

31 marca zacznie obowiązywać nowy, jednolity dla całej Polski, wzór wniosku w sprawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. Składany w urzędzie gminy dokument ma zastąpić odwiedziny w urzędzie skarbowym, statystycznym i ZUS.

Zgodnie z ostatnią nowelizacją ustawy o swobodzie działalności gospodarczej wszystkie formalności związane z rejestracją działalności gospodarczej będzie można załatwić zgodnie z zasadą „jednego okienka”.

W urzędzie gminy przedsiębiorca będzie składał tylko jeden wniosek o wpis do rejestrów zamiast obecnych wniosków o wpis do rejestrów: gminy, urzędu skarbowego, urzędu statystycznego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Ministerstwo Gospodarki na swoich stronach internetowych właśnie opublikowało projekt wzoru formularza zarówno dla wersji papierowej jak i elektronicznej dla całej Polski wraz z niezbędnymi instrukcjami wypełnienia poszczególnych rubryk.

Rozporządzenie w sprawie wzoru wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej ma zacząć obowiązywać 31 marca 2009.

Na stronie www.samorzad.pap.pl mozna pobrać pliki PDF – Wzór wniosku (cz. 1); Wzór wniosku (cz. 2) oraz Instrukcja wypełnienia

Za  http://samorzad.pap.pl/ z dnia 20 marca 2009 roku.

W. Karpiński

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 73, generowano: 0,544s)