Jakie są szanse na buspas w Markach? – Echo Podwarszawskie nr 19

Mieszkańcy pytają, „Echo” szuka odpowiedzi.
- Skoro w Markach coraz lepiej ma się komunikacja miejska, może warto pomyśleć o poprawieniu warunków dla niej? – pyta „Echo” jeden z czytelników i wskazuje, na którym odcinku Piłsudskiego można wyznaczyć buspas.

Konkretniej – wskazywany jest fragment głównej arterii miejskiej od Słonecznej do Fabrycznej, w kierunku Warszawy. Według mieszkańca umiejscowienie tam pasa dla komunikacji zbiorowej poprawiłoby dojazd do Warszawy tym, którzy z autobusów korzystają. Poranne korki do Warszawy to w Markach żadna nowość, a coraz lepsza komunikacja autobusowa sprzyja przesiadaniu się do niej. Pas wyłącznie dla autobusów, po którym żółto-czerwone pojazdy mkną w stronę stolicy to łakomy kąsek.

Miasto odpowiada od razu: wszelkie zmiany na Piłsudskiego są organizowane przez zarządcę drogi, czyli Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Natomiast sama GDDKiA rozwiewa wątpliwości: szans na buspas nie ma żadnych. – Nie ma takiej możliwości, ponieważ szerokość jezdni jest niewystarczająca do podziału na trzy pasy o normatywnej szerokości. Z uwagi na brak powyższej możliwości, trzeci skrajny pas jest możliwy do wykorzystania tylko do parkowania, a wysepki tam znajdujące się służą do ograniczenia długości pasa przeznaczonego do parkowania – mówi Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji.

Sądząc po obfitości samochodów pełznących każdego ranka ku Warszawie, parkując na trzecim pasie Piłsudskiego można narazić się na lincz. Ale w perspektywie przejęcia ulicy po wybudowaniu obwodnicy (oby jak najszybciej!) nie mogę się doczekać – jako mieszkaniec Marek – gdy zatrzymam samochód w przeznaczonym do tego miejscu i popatrzę na luźną, świecącą pustkami Piłsudskiego. Może wtedy powstanie buspas?

(wt), bk


Echo Podwarszawskie zaprasza do lektury nowego wydania pod adresem:

http://www.gazetaecho.pl/cgi-bin/echo/echo/echo/Z-2009-11_20-1

W numerze:
– Modernizacja 631 utknie przez stację?
– Targowej i Wiosennej w przyszłym roku nie zrobią
– Zawiesili, bo chciał zmian
– Strażacka pechowa, bo nowa
– Jest kasa za kanalizację
– Alert dla kierowców
– Jakie są szanse na buspas w Markach?
– Brzydkie słupy
– Bezpłatna cytologia i mammografia w Ząbkach
– Parking jest, a parkować nie ma gdzie
– Dokąd z dzieckiem

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 47, generowano: 0,620s)