Jak zostać członkiem PZW w Kole Nr 14 Marki

Pierwszym i niezbędnym warunkiem uprawiania wędkarstwa jest posiadanie karty wędkarskiej. Karty wędkarskie wydaje właściwy dla miejsca zamieszkania starosta po przedłożeniu zaświadczenia o złożeniu przed komisją egzaminacyjną PZW egzaminu ze znajomości przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym. O miejscu i terminach przeprowadzania egzaminów informacje można otrzymać w każdy piątek w pomieszczeniu mareckiego koła wędkarskiego (ul. J. Piłsudskiego 95) w godz. 14.00 do 16.00.

W przypadku posiadania karty wystarczy wypełnić deklarację i wnieść opłatę wpisową oraz składkę członkowską. Po wniesieniu składki za wędkowanie można łowić ryby na wodach macierzystego okręgu oraz tych okręgów, które podpisały z okręgiem macierzystym porozumienie o wzajemnym uznawaniu składek za wędkowanie.

Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej zwolnieni są cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce oraz osoby w wieku poniżej 14 lat, pod warunkiem łowienia pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej kartę.

Członkiem zwyczajnym PZW może być osoba fizyczna, która ukończyła 16 lat, zna i uznaje Statut Związku oraz wniosła stosowne składki (par. 9 pkt 1, statutu PZW)

Do kontroli przestrzegania przepisów uprawniania wędkarstwa uprawnieni są funkcjonariusze Policji i Państwowej Straży Rybackiej oraz członkowie Społecznej Straży Rybackiej PZW, Straży Ochrony Mienia PZW, Państwowej Straży Łowieckiej, Straży Leśnej, Straży Parków Narodowych i Krajobrazowych.

Sekretarz Koła
Jan Orłowski

Migawka z zawodów Powiatu Wołomin

Drużyna spławikowa otrzymuje puchar w zawodach Powiatu Wołomin 2002

Najmłodsi członkowie mareckiego koła na zawodach

Komentarze: 1

  1. Marcin Zalewski pisze:

    Jak wiadomo w Markach mieszka sporo osób bez stałego meldunku a przepis mówi „wydaje właściwy dla miejsca zamieszkania”. Czy ja mogę i inne osoby podobne wyrobić w Markach karty wedkarskie, czy muszę jechać 400km do miejsca stałego zamieszkania. Pozdrawiam

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 72, generowano: 0,560s)