Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Młodzi architekci z wizyta w Markach

Jak zagospodarować aleję Piłsudskiego, w taki sposób, aby nie dzieliła, a integrowała poszczególne części miasta? W jaki sposób „udostępnić miasto” mieszkańcom? Jaki dać atrakcyjny powód do wyjścia z domu? Co się stanie z aleją Piłsudskiego po wybudowaniu obwodnicy?

Na te pytania szukają odpowiedzi studenci z Wydziały Architektury SGGW, którzy odwiedzili nasze miasto. Młodzi architekci pod opieką dr inż. Elżbiety Myjak-Sokołowskiej będą przez najbliższe kilka miesięcy pracować nad koncepcją zagospodarowania „przestrzeni publicznej” Miasta Marki na odcinku od ulicy Słonecznej do ulicy Szkolnej.

Celem wizyty studentów było zapoznanie się z historią Marek, o której opowiedział  pan Antonii Widomski, wykonanie dokumentacji zdjęciowej do projektu, a także zapoznanie się układem przestrzenno-urbanistycznym w terenie. Koncepcja ma uwzględniać również przebudowę ciągów komunikacyjnych tj. ścieżek rowerowych, pieszych i jezdni. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Sylwia Matusiak
Zastępca Burmistrza Miasta Marki

Galeria

Komentarze: 1

  1. jaure pisze:

    a jaki jest planowany budżet na zagospodarowanie tej części miasta???

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 50, generowano: 0,542s)