Jak długo ?

Padające drzewo zniszczyło całkowicie przystanek autobusowy przy Urzędzie Miasta. Drzewo błyskawicznie usunęli pracownicy Zakładu Usług Komunalnych. W ciągu kilku dni, pracownicy tegoż zakładu zainstalowali nowy przystanek. Jakże różny od poprzedniego. Cieszy oko elegancją. Ciekawe jak długo?

Opiera się atakom wandali, być może ze względu na zainstalowaną obok kamerę która ma przystanek „na oku”.

Ale jak bronić przystanku przed wandalami mniejszego kalibru. którzy już rozpoczęli naklejanie swoich ogłoszeń?
Można co prawda, wykorzystując dane zawarte w ogłoszeniu, zmusić „naklejacza” do usunięcia śladów i wyczyszczenia szyby.

Ale nie rozwiąże to problemu. Może warto pomyśleć o jakiejś tablicy ogłoszeń dla mieszkańców, w rodzaju takich jakie istnieją w M1?. Może warto byłoby zainstalować takie tablice na przystankach?

Wtedy można byłoby bezlitośnie ścigać zarówno „naklejaczy przystankowych” jak i „nawijaczy słupowych”, oszpecających nasze miasto.

Nie chciałbym aby ktoś, kiedyś, pisząc o naszym mieście, wspominał:
„Powszechnym zjawiskiem był brud w lasach i na ulicach, za przyzwoleniem mieszkańców a najprawdopodobniej za ich aprobatą, jako że brak w w dostępnych nam materiałach wyrazów sprzeciwu wobec takiego stanu rzeczy”.

Niniejszym wyrażam więc, po raz kolejny, swoje niezadowolenie i sprzeciw.

Andrzej Inglot

Polecam także uwadze mój wpis z 2007 roku
http://www.marki.net.pl/smieciarze-1508

Galeria

Komentarze: 1

  1. p.jaczewski pisze:

    Tablice ogłoszeń nic nie dadzą, taka osoba rozwiesi plakat zarówno i na przystanku i w innych miejscach, choć osobiście chciałbym, żeby takich ogólnodostępnych słupów z ogłoszeniami było więcej, bo sam jak wieszałem kiedyś plakaty na mecz Marcovii zastanawiałem się gdzie to zrobić, by nie niszczyć. A słupy z tego co wiem są przy Szkolnej, przy Paderewskiego i przy Wspólnej, to za mało jeśli chce się rozreklamować mecz.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 49, generowano: 0,539s)