Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

„Ja i mój świat za 30 lat” – relacja z rozstrzygnięcia konkursu

2011-06-10 ja i moj swiat za 30 lat_008510 czerwca 2011 roku w Galerii Mareckiego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie ogólnomiejskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pt. „Ja i mój świat za 30 lat” zorganizowanego pod patronatem Burmistrza Miasta Marki oraz  Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Marki.

W spotkaniu udział wzięli: Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Marki – Agnieszka Lużyńska, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Marki Arkadiusz Werelich, Dyrektor Mareckiego Ośrodka Kultury Krystyna Klimecka, Przewodnicząca jury artysta plastyk Anna Kwiatkowska-Misiurska, członek jury Anna Dąbrowska-Pękocka oraz członek jury a zarazem komisarz wystawy pokonkursowej artysta plastyk Luiza Wojciechowska-Konopka, którzy spotkali się z licznie przybyłą młodzieżą  oraz ich pedagogami z mareckich szkół podstawowych (SP1, SP2, SP3, SP4 i SP5).

Uroczystość rozpoczęła i poprowadziła Dyrektor MOK Krystyna Klimecka, która zaprosiła na krótki koncert fortepianowy w wykonaniu wieloletniego wychowanka  Ogniska Muzycznego MOK, tegorocznego maturzysty, Fryderyka Daniluka. Był to pierwszy koncert na nowym instrumencie – fortepianie, który od niedawna jest w posiadaniu Mareckiego Ośrodka Kultury. Program, który młody muzyk zaprezentował słuchaczom zawierał pogodne utwory takich kompozytorów jak Mozart czy Chopin.

Komisarz wystawy, Luiza Wojciechowska-Konopka, opowiedziała o idei konkursu – przypomniała świat sprzed trzydziestu lat i wskazała na zaszłe w nim przemiany, które doprowadziły nas do kultury informatycznej. Uczestnicy konkursu mieli w sposób plastyczny odpowiedzieć na pytanie – „co będzie dalej?” Czy czeka nas kolejna technologiczna rewolucja, spotkanie z kosmitami czy też zupełnie inny scenariusz? Organizatorzy chcieli rozbudzić w dzieciach wyobraźnię i kreatywność. Ilość (104 sztuki) i poziom prac świadczą o tym, że zadanie zostało wykonane przez uczestników doskonale – przy wybitnym współudziale i pomocy pedagogów  ze wszystkich placówek.
Oceny artystycznego wrażenia wystawy pokonkursowej dokonała Anna Kwiatkowska-Misiurska, która zwróciła uwagę na plastyczne walory prac – na wybranych przykładach pokazując kolorystykę, różnorodność zastosowanym materiałów, estetykę, kreatywność, samodzielność wykonania i kompozycję, a także zgodność z tematem. Podkreśliła ogólnie wysoki poziom konkursu, ale wskazała też szczególne atuty, które posiadały nagrodzone prace.

W kolejnej części spotkania nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników konkursu plastycznego: laureaci otrzymali z rąk jurorów i patronów nagrody – najwyższej jakości materiały plastyczne, które podobnie jak pamiątkowe znaczki dla wszystkich uczestników i współorganizatorów konkursu, zostały ufundowane przez Marecki Ośrodek Kultury. Młodzież biorąca udział w konkursie otrzymała pamiątkowe dyplomy, a astępnie nagrodzeni uczniowie stanęli przy swoich pracach, pozując do pamiątkowego zdjęcia.
Na zakończenie uroczystości Dyrektor MOK, Krystyna Klimecka doceniając zaangażowanie oraz piękną prace organizatorów i współorganizatorów serdecznie im podziękowała wręczając pamiątkowe dyplomy i albumy nagrodzonym pedagogom (Agata Szczepanik z SP1, Monika Załęska z SP2, Jolanta Mączyńska z SP2, Maria Domolewska z SP3, Urszula Ostrowska z SP4 oraz Elżbieta Suchecka z SP5), jurorom oraz patronom konkursu.
Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości był czas na słodki poczęstunek, zwiedzanie wystawy i dzielenie się wrażeniami.

A oto wyniki tegorocznej edycji konkursu:

W kategorii „Malarstwo i rysunek”:

I nagroda – ALEKSANDRA PIETRAS – Szkoła Podstawowa nr 4 w Markach
II nagroda – MICHALINA KRZOSEK – Szkoła Podstawowa nr 1 w Markach
III nagroda – KLAUDIA RYSZTAK – Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach
Wyróżnienia:
MARTA MIODUSZEWSKA – Szkoła Podstawowa nr 1 w Markach
ALEKSANDRA KRZYWICKA – Szkoła Podstawowa nr 1 w Markach
MICHAŁ ŁONIEWSKI – Szkoła Podstawowa nr 4 w Markach
KAROL MOTYCZYŃSKI – Szkoła Podstawowa nr 2 w Markach
PAULINA PAPIERNIK – Szkoła Podstawowa nr 2 w Markach

W kategorii „Kolaż”:

I nagroda – ARKADIUSZ CHRUŚCIEL – Szkoła Podstawowa nr 1 w Markach
II nagroda – JULIA ZAREMBA – Szkoła Podstawowa nr 5 w Markach
III nagroda – WERONIKA LIPIŃSKA – Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach
Wyróżnienia:
TRISTAN GINES WOŹNIAK – Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach
ZOFIA MARGAS – Szkoła Podstawowa nr 5 w Markach
KLAUDIA FELIGA – Szkoła Podstawowa nr 2 w Markach

Zgodnie z regulaminem wszystkie zgłoszone do konkursu prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej „JA I MÓJ ŚWIAT ZA 30 LAT” w Galerii Mareckiego Ośrodka Kultury. Ich piękną oprawę i aranżację wykonała wraz z zespołem MOK komisarz wystawy, Luiza Wojciechowska-Konopka.

Laureatom składamy serdeczne gratulacje, a uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Gorąco zachęcamy i zapraszamy do udziału w nadchodzącej, kolejnej edycji konkursu. Do zobaczenia za rok!

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 52, generowano: 0,606s)