IV Turniej GP Mazowsza 2018 i zakończenie tegorocznego cyklu rozgrywek

1 grudnia 2018 roku, 48 tydzień roku, 335 dzień roku, wschód słońca o 7:20, zachód słońca o 15:29. Tyle informuje nas kalendarz – czyżby jego twórcy nie odnotowali, że 1 grudnia 2018 w Markach zaplanowany jest ostatni turniej cyklu Grand Prix Mazowsza w warcabach 2018?

Przysłowie na dziś (informuje nas dalej kalendarz): ,,Gdy zamarznie pierwszego grudnia wyschnie niejedna studnia, gdy pierwszego pogoda służy to wczesną wiosnę i pogodną wróży”. Oooo… cenna informacja :)

Minusowe temperatury, poranne awarie akumulatorów oraz chodniki zaprzeczające istnieniu zjawiska tarcia nie zniechęciły nas przecież do licznego stawienia się na IV turnieju Grand Prix Mazowsza 2018.

Oprócz kilkugodzinnej rywalizacji dodatkowo czeka nas podsumowanie punktacji tegorocznego cyklu – wielu zawodników liczy na podwyższenie miejsca w turniejowej tabeli, a to jest możliwe tylko dzięki zajęciu wysokiej noty w dzisiejszym turnieju.

Dzisiejsze wydarzenie objął patronatem Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych – składamy podziękowania za uświetnienie organizowanej imprezy.
Wyrazy wdzięczności płyną również w kierunku Piekarni Szwajcarskiej – podarowane przez Was pyszne ciasteczka wielu zawodnikom pozwoliły złagodzić gorycze odniesionych w pojedynkach porażek :)

Na turnieju czas płynie znacznie szybciej niż w zwykłym dniu: ledwie odczytane zostały listy startowe, ledwie pełni entuzjazmu zasiedliśmy do warcabnic, a tu już okazało się że za oknem mrok, że właśnie skończyła się ostatnia runda, że już pora nagradzać dzisiejszych zwycięzców…

Oto najlepsi zawodnicy IV turnieju:

kategoria do lat 8:
Gotowski Dawid – MDK1 Bydgoszcz
Padzik Mateusz – MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki
Jóśk Krystian – UKS Struga Marki

kategoria do lat 10:
Repelowicz Szymon – UKS Struga Marki
Muzaj Michał – UKS Struga Marki
Muzaj Mateusz – UKS Struga Marki

kategoria do lat 13:
Mazurowski Bartosz – OKS Sokół Wrocław
Orłów Agata – UKS Struga Marki
Chalaba Julia – UKS Struga Marki

kategoria do lat 16:
Broma Jakub – UKS Struga Marki
Waś Kacper – UKS Struga Marki
Franciszek Szumera – LKS Grom Złota Dama Poczesna

kategoria Open:
Dudkiewicz Karol – LKS Olymp Błonie
Bańkowski Bogdan – UKS Struga Marki
Grzesiak Marcin – UKS Struga Marki

Sędziowskie wyliczenia chwilę trwały, ale niebawem podsumowana została punktacja całego cyklu Grand Prix Mazowsza i mogliśmy oklaskiwać tegorocznych mistrzów naszego Grand Prix.

Oto najlepsi warcabiści cyklu GP Mazowsza 2018:

kategoria do lat 8:
Jóśk Bartosz – UKS Struga Marki
Gotowski Dawid – MDK1 Bydgoszcz
Padzik Mateusz – MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki

kategoria do lat 10:
Repelowicz Szymon – UKS Struga Marki
Muzaj Mateusz – UKS Struga Marki
Zalewski Filip – Diagram Mińsk Mazowiecki

kategoria do lat 13:
Mazurowski Bartosz – OKS Sokół Wrocław
Piotrowski Antoni – UKS Struga Marki
Orłów Agata – UKS Struga Marki

kategoria do lat 16:
Waś Kacper – UKS Struga Marki
Broma Jakub – UKS Struga Marki
Moczulska Ludwika – UKS Struga Marki

kategoria Open:
Kosobudzki Łukasz – MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki
Banaszek Martin – UKS Struga Marki
Grzesiak Marcin – UKS Struga Marki

Turniej zorganizowano pod Patronatem Burmistrza Miasta Marki
strona cyklu
galeria zdjęć

Monika Adamczyk

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 58, generowano: 0,546s)