Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Interweniujemy w sprawie hałasu z obwodnicy

Do GDDKiA trafiło pismo informacyjne wraz ze sprawozdaniem z pomiarów.

Po oddaniu obwodnicy Marek wszyscy z ulgą obserwowaliśmy zmniejszoną liczbę ciężarówek blokujących główną aleję, mniej spalin i hałasu. Jednak radość wielu mieszkańców nie trwała długo, gdyż główne źródło emisji hałasu drogowego przeniosło się na obwodnicę.

Od początku roku do tutejszego urzędu wpływały zgłoszenia o nadmiernej uciążliwości hałasowej wśród mieszkańców domów i mieszkań znajdujących się wzdłuż trasy szybkiego ruchu. Okazuje się, że problem nie dotyczy jedynie Marek, ale został zauważony również w Radzyminie, Kobyłce i Zielonce.

Dlatego też w dniach 28-29 czerwca 2018 roku – na zlecenie Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha – firma BAASA Acoustics s.c. ze Świdnicy prowadziła pomiary hałasu emitowanego z obwodnicy Marek. Nasze podejrzenia potwierdziły się w dwóch z pięciu punktów pomiarowych, gdzie zanotowano przekroczenia norm hałasu o 3,3 dB oraz 5,2 dB w porze nocnej. Są to duże przekroczenia – odczuwalne dla mieszkańców.

Po otrzymaniu sprawozdań z pomiarów emisji hałasu do środowiska od drogi ekspresowej S8 na terenie Gminy Miasto Marki, pismem z dnia 21 sierpnia 2018 roku Pan Dariusz Pietrucha – Zastępca Burmistrza Miasta Marki – zwrócił się do zarządcy drogi – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie oraz Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie o podjęcie stosownych działań zmierzających do wykonania lub zastosowania rozwiązań ograniczających uciążliwości hałasowe dla mieszkańców Marek.

WOŚ

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 48, generowano: 0,522s)