Interpelacja ws. targu w Pustelniku

Dziś złożyłem interpelację do Burmistrza Miasta Marki w sprawie zamknięcia targu w Pustelniku. Zasugerowałem kilka rozwiązań i spytałem o dotychczasowe rozmowy miasta z właścicielem działki przy ul. Jutrzenki. Targ ma już kilkudziesięcioletnią historię i stał się czymś znacznie ważniejszym niż miejsce handlu, silnie wpływając na społeczne relacje i więzi.
Dziś do Urzędu Miasta wpłynęło także pismo sformułowane przez osoby handlujące przy ul. Jutrzenki, poparte ok. 1500 podpisami mieszkańców.
O sytuacji targu można przeczytać tutaj: http://www.marki.net.pl/kurier-marecki-39-12019-118669
Pismo do przeczytania jest pod postem.
Do złożenia podpisu pod dokumentem – i tym samym wsparcia mieszkańców i handlujących, zaprosiłem też koleżanki i kolegów radnych. Pod pismem znalazły się podpisy radnych ze wszystkich klubów z Rady Miasta, a także podpis radnego powiatowego Janusza Werczyńskiego. Bardzo dziękuję za wsparcie radnym Jackowi Domaszczyńskiemu, Tomkowi Paciorkowi, Andrzejowi Rostkowi, Przemysławowi Lisowi, Andrzejowi Nadolskiemu oraz Marcinowi Brzezińskiemu.
Za kilka cennych wskazówek w tym temacie dziękuję też Pawłowi Adamczykowi.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 60, generowano: 0,548s)