II Marecki Turniej Piłki Halowej – relacja i fotoreportaż

31 stycznia oraz 1 lutego 2004 w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy ulicy Wczasowej 5 w Markach odbył się II Marecki Turniej Piłki Halowej zorganizowany przez Środowiskowy Klub Młodzieżowy „Szansa”. W konkursie udział wzięło 15 drużyn – czyli łącznie prawie 150 zawodników.

Po pierwszym dniu rozgrywek duże nadzieje rokowała drużyna z Wólki Radzymińskiej. Kto wie na jakim miejscu uplasowałaby się, gdyby w całości pojawiła się w niedzielę?
Mecze rozgrywane były w trzech grupach, na zasadzie „każdy z każdym”. To pozwoliło wyłonić osiem najlepszych zespołów, które zagrały w niedzielę. „Dream Teams”, „Bakłażany”, „Best” oraz „Zacisze” to zespoły, które awansowały do półfinałów. O 16.30 zespoły „Dream Teams” i „Bakłażany” zmierzyły się w meczu o 3 miejsce. Mecz zakończył się wygraną drużyny „Bakłażanów”.

Mecz finałowy został rozegrany o godzinie 17:00. Pojedynek drużyn „Zacisza” i „Best” był bardzo wyrównany. Oba zespoły były bardzo dobre, jednak mecz finałowy pokazał, że w tym roku najlepsi byli piłkarze „Zacisza”, którzy wygrali 3:2.

Rozgrywki finałowe przyciągnęły około 150 osób. Nie wszystkim udało się obejrzeć mecz, z powodu ograniczonej liczby miejsc na galerii. Każdy starał się być jak najbliżej barierki ochraniającej galerię dla publiczności, by dojrzeć zmagania zawodników. Pozostali, z tylnych rzędów, musieli stawać na krzesełkach by móc imprezę obserwować. „Niestety nie mamy w Markach sali widowiskowo sportowej z prawdziwego zdarzenia” – powiedział Marcin Pleta – jeden z organizatorów.

Po ostatnim meczu odbył się pokaz umiejętności młodych judoków którymi opiekuje się ŚKM „Szansa”, zaraz potem rozpoczęła się uroczystość wręczania nagród. Trofea zostały ufundowane przez przewodniczącą rady miasta Panią dr Marię Przybysz-Piwko oraz tygodnik „Nasza Legia”. W imieniu pani przewodniczącej nagrody wręczała Radna ze Strugi Pani Urszula Paszkiewicz. Niedzielny finał uświetnili swą obecnością m.in. Jerzy Engel i Piotr Strejlau – rzecznik prasowy Legii Warszawa. Nad porządkiem podczas rozgrywek czuwali pracownicy biura ochrony „Pogoń”. Po turnieju odbyło się krótkie spotkanie z gośćmi specjalnymi oraz z zawodnikami.

Relacja: Ewelina Klósek
Zdjęcia: Konrad Zalewski

Więcej zdjęć na następnych stronach.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 55, generowano: 0,558s)