I znowu sukces – UKS STRUGA wraca z medalami

DSC05644V Drużynowy Puchar Polski w warcabach 100 – polowych odbył się w Dąbkach (koło Darłowa) w dniach 02-05.06.2011.

Uczniowski Klub Sportowy Struga reprezentowały na zawodach 4 drużyny (6-ciu chłopców i 4-dziewczynki).

Zawodnicy wraz z opiekunami dojechali do Dąbek po długiej i męczącej podróży, która trwała 11 godzin. Wybrzeże przywitało uczestników typowo wakacyjną pogodą. Impreza odbyła się na naprawdę wysokim poziomie a organizatorzy zadbali o komfort pobytu i rozgrywek wszystkich uczestników. Od piątku, po uroczystym rozpoczęciu Mistrzostw, zawodnicy przystąpili do zaciętej rywalizacji. Do Dąbek przyjechały drużyny z całej Polski m.in. Wrocławia, Mińska Mazowieckiego, Darłowa, Trzcianki, Bielawy, Miejskiej Górki.

Każdego dnia zawodnicy walczyli o kolejne punkty, z uwagą siadali do każdej partii. Niezwykle emocjonującym dniem okazała się niedziela, kiedy rozgrywano ostatnią, decydującą rundę. Niektóre drużyny umacniały swoje pozycje, inne walczyły o awans na lepsze miejsca. Zawodnicy UKS Struga kolejny raz pokazali klasę i poprawili swoje miejsca w klasyfikacji medalowej.

Turniej był mocno wyczerpujący zarówno dla zawodników jak i dla opiekunów, ponieważ dziennie rozgrywano po 3 partie (a każda partia trwała prawie 3 godziny). Jednak nie mogło się obyć bez spacerów po plaży i zanurzenia w Bałtyku choćby stóp (a niektórzy – Ci bardziej stęsknieni za wodą – zanurzyli się troszkę głębiej :-).

A oto skład zwycięskich drużyn:

Kategoria MŁODZICZKI do lat 10-ciu: III miejsce
Ludwika Moczulska
Ida Zając

Kategoria: MŁODZICY do lat 10-ciu II miejsce:
Martin Banaszek
Jakub Broma (dodatkowo wyróżniony jako najmłodszy zawodnik na zawodach)
Rafał Milewski

Kategoria MŁODZICZKI do lat 13-stu I miejsce
Marta Bańkowska
Karolina Sobolewska

Kategoria MŁODZICY do lat 13-stu II miejsce
Bogdan Bańkowski
Dawid Kozłowski
Artur Moczulski

Ogromne gratulacje dla naszych wszystkich zawodników!!!

Wielu trenerów i opiekunów innych drużyn z zazdrością zerkało na naszą trenerkę Panią Edytę Suchecką, która jako jedyna miała na szyi 4 medale – wywalczone przez Jej podopiecznych. Żaden z klubów nie otrzymał tylu nagród.
Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy, puchary, medale oraz nagrody.

Liczymy na to, że nasi zawodnicy będą nas zachwycać wynikami na kolejnych zawodach. Będzie to miłą nagrodą za ich trud włożony w treningi. A dla trenerów i rodziców powód do dumy.

/Joanna Broma/

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 49, generowano: 0,566s)