I Turniej Grand Prix Mazowsza 2018

Warcabowy rok 2018 rozpoczęty! 27 stycznia w sali ROKIS w Radzyminie odbył się I Turniej z cyklu Grand Prix Mazowsza 2018. Frekwencja dopisała. Uczestniczyło w nim 56 zawodników z naszego województwa i Polski.

Z perspektywy rodzica, mogę powiedzieć, iż to nie tylko kolejne fantastyczne zmagania pociech, ale również emocje dla nas opiekunów, którzy kibicują i ściskają kciuki z daleka, ukradkiem podpatrują partie. Drepcząc wśród zgromadzonych, wyczuwało się napięcie, słyszalne były ciche wybuchy ,,ochów i achów” w reakcji na ruchy na warcabnicy. Atmosfera jednak była radosna i pogodna. Mam nadzieję, iż żywiołowe rozmowy w warcabowej rodzinie, nie przeszkadzały grającym w poszukiwaniu kombinacji i najlepszych ruchów. Większość z nas, zawodników i rodziców, już dobrze się zna z poprzednich turniejów, lecz cieszy fakt, że pojawiły się nowe twarze. Dla wielu warcabistów był to pierwszy turniej rozegrany w nowych kategoriach, a więc większe emocje, niepokoje i nadzieje… Jak zwykle nieodzowne okazały się chusteczki wśród pocieszeń, mocnych przytuleń, przybijanych piątek i uśmiechów przez łzy. Ale najwspanialsze jest to, że wciąż tylu małych ludzi – naszych warcabiątek i dojrzałych warcabistów chce kontynuować swoją przygodę z tym pięknym sportem. Sportem, który nie tylko rozwija i daje radość z sukcesów, ale uczy wytrwałości, pokory i odporności na stres. Myślę, iż ten turniej rozbudził chęci do dalszych zmagań i zaostrzył apetyty na przyszłe sukcesy.

W I Turnieju GP Mazowsza 2018 zwycięzcami zostali:

Kategoria do lat 8:
1. Padzik Mateusz – MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki
2. Gotowski Dawid – MDK 1 Bydgoszcz
3. Jóśk Bartosz – UKS Struga Marki

Kategoria do lat 10:
1. Muzaj Mateusz – UKS Struga Marki
2. Zalewski Filip – GKS Diagram Mińsk Mazowiecki
3. Pulik Michał – MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki

Kategoria do lat 13:
1. Mazurowski Bartosz – OKS Sokół Wrocław
2. Piotrowski Antoni – UKS Struga Marki
3. Orłów Agata – UKS Struga Marki

Kategoria Open:
1. Cichocki Karol – LKS Olymp Błonie
2. Kosobudzki Łukasz – MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki
3. Bańkowska Marta – UKS Struga Marki

Gratuluję wszystkim uczestnikom i życzę wielu sukcesów w następnych turniejach.

Joanna Repelowicz

Galeria zdjęć z turnieju
Strona cyklu GP

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 56, generowano: 0,523s)