Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga

Stowarzyszenie
Marki-Pustelnik-Struga
ul. Ząbkowska 64, 05-270 Marki

22 781 23 08,
501 550 416
tpaciorek@wp.pl

Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

I Marecka Noc Muzeów już za nami

I Marecka Noc Muzeów przeszła już do historii i bardzo się cieszymy, że mogliśmy tę historię współtworzyć przez aktywne włączenie się i udział w tej imprezie.

Rozpoczęliśmy o godzinie 18:00 otwarciem bram naszej remizy i udostępnieniem jej dla zainteresowanych jej zwiedzeniem, a także pokazem sprzętu i wyposażenia jakim aktualnie dysponuje nasza jednostka. W miarę upływu czasu zwiedzających przybywało, więc o godzinie 19:00 rozpoczął się pierwszy z zaplanowanych na tę okazję pokazów, którego tematem przewodnim było ratownictwo techniczne. Założeniem ćwiczenia było pokazać zgromadzonym w jaki sposób, przy wykorzystaniu sprzętu hydraulicznego możemy uwolnić poszkodowanych z rozbitego pojazdu, który w wyniku wypadku przewrócił się i leży na boku, a w jego wnętrzu został uwięziony kierowca, który nie był w stanie samodzielnie go opuścić.

Na kolejne godziny zaplanowane były pokazy udzielania pierwszej pomocy z omówieniem i wykorzystaniem automatycznego defibrylatora AED. Niestety ta część programu nie cieszyła się zbyt dużym zainteresowaniem nad czym bardzo ubolewamy, a efekty tego obserwujemy codziennie na ulicach naszych miast.

Mając na uwadze efektowność pokazów jakie przygotowaliśmy na ten dzień, na godzinę 22:00 został zaplanowany kolejny pokaz, którego tematem tym razem było gaszenie płonącego pojazdu z wykorzystaniem do tego celu wody i piany. Mamy nadzieję, że pokaz się podobał bo frekwencja w trakcie był dość spora.

Z tego miejsca bardzo dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas na to, aby odwiedzić naszą jednostkę i zapoznać się ze specyfiką pracy strażaków. W trakcie tych wizyt usłyszeliśmy wiele ciepłych słów pod naszym adresem, za które również bardzo dziękujemy, a są one dla nas motorem napędowym do jeszcze lepszego wypełniania swoich obowiązków na rzecz mieszkańców naszego miasta i wszystkich, którzy na jego terenie potrzebują naszej pomocy. Liczymy, że w przyszłym roku ponownie się spotkamy w jeszcze lepszych nastrojach i w większym gronie – ZAPRASZAMY.

W załączeniu prezentujemy zdjęcia z imprezy autorstwa Dariusza Wierzbickiego, któremu również bardzo dziękujemy za poświęcony dla nas czas.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 64, generowano: 0,700s)