Marcovia

MTS Marcovia 2000

ul. Wspólna 12,
22 781-12-84

Historia klubów sportowych na terenie Marek

Pierwszy klub sportowy na terenie Marek powstał w 1923 roku. Jako barwy klubowe przyjęto kolory biały, żółty i zielony. Na początku swojej działalności posiadał sekcje piłki nożnej (3 klasa), boksu (II liga) oraz tenisa stołowego (II liga).

W latach 60-tych ubiegłego wieku doszło do połączenia z działającym na terenie Pustelnika klubem „Jedność” – połączone kluby działając przy Zakładach Chemicznych przyjęły nazwę „Polimer”. W latach 1971-1973 klub miał przerwę w działalności po czym w roku 1973 został reaktywowany pod nazwą „Marcovia”. W tym czasie klub prowadził sekcje piłki nożnej, tenisa stołowego oraz badmintona.

Zespół badmintona brał udział w rozgrywkach II ligi i jego zawodniczki E. Ochman i A. Grabowska zdobyły brązowe medale w grze deblowej w Mistrzostwach Polski.

Piłkarze po latach gry w niższych klasach rozgrywkowych awansowali w roku 1994 do III ligi grając w niej przez dwa sezony.

Pod koniec XX wieku MKS Marcovia ogłosił upadłość i został wykreślony z rejestru polskich klubów. W 1999 roku – na bazie dawnej „Marcovii” powstało Mareckie Towarzystwo Sportowe „Marcovia 2000″.

Obecna działalność klubu ma na celu przyciągnięcie do sportu jak największej liczby młodzieży z naszego miasta.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 59, generowano: 0,538s)